Seriale

Finał „The Bad Batch” zawiera ważne ogniwo, łączące „The Mandalorian” i „Skywalker. Odrodzenie”

W miniony piątek miała miejsce wyczekiwana premiera finałowego odcinka 1. sezonu Parszywej zgrai. Choć epizod Utracone Kamino sam w sobie nie stanowił tak satysfakcjonującego podsumowania, na jakie mogliśmy liczyć, to jego ostatnia scena dostarczyła bardzo ciekawe nawiązanie do serii The Mandalorian, mogące mieć dalece idące implikacje w przyszłości.

Pod koniec odcinka 16. jesteśmy świadkami dostarczenia Nali Se, jednej z czołowych klonerek z Kamino, do imperialnej bazy. Na platformie startowej kaminoankę wita kobieta, na której mundurze dostrzec możemy znajome symbole – taki sam uniform nosił bowiem doktor Pershing w 1. sezonie The Mandalorian. Imperialna naukowiec dodaje po chwili, że umiejętności Nali Se będą nieocenione w przyszłych projektach Imperium.

Już po premierze Mandalorianina pojawiały się przypuszczenia, iż Pershing może mieć coś wspólnego z klonerami, jednakże symbole na mundurze nie do końca pokrywały się z tymi, jakich używali kaminoanie, w związku z czym dywagacje te pozostawały w sferze teorii. Najnowszy odcinek The Bad Batch potwierdził nasze domysły, łącząc jednocześnie Parszywą zgraję z przygodami Dina Djarina… a nawet The Rise of Skywalker.

Doktor Pershing z The Mandalorian i imperialna naukowiec z The Bad Batch

Powiązanie kaminoan z imperialnymi naukowcami jest wyraźnym potwierdzeniem, że (przynajmniej częściowo) to właśnie oni odpowiadają za stworzenie klona Palpatine’a, którego spotykamy w finale trylogii Sequeli. Jeśli dodatkowo weźmiemy pod uwagę, iż w przyszłości w badania zamieszany będzie naukowiec z Mandalorianina, wszystko układa nam się w dość logiczną całość, potwierdzającą teorię, jaką opisywaliśmy dawno temu na naszych łamach: Grogu jest kluczowym elementem badań nad sklonowaniem Imperatora.

Możemy być pewni, że takie nawiązania są nieprzypadkowe, a twórcy próbują zasugerować nam kierunek, w jakim retrospektywnie będzie rozwijany motyw sklonowania Palpatine’a. Na ten moment wiemy już z całą pewnością, że zamieszani byli w to kaminoanie oraz imperialni naukowcy z Pershingiem na czele, który z kolei był żywo zainteresowany wrażliwym na Moc Grogu… Resztę możecie sobie dopowiedzieć lub poczekać na kolejne wskazówki, które najpewniej jeszcze gdzieś się pojawią.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.