Seriale

„The Bad Batch” oficjalnie wprowadził do kanonu ważną lokację z Legend

Nie jest nowością, iż do kanonu Star Wars co jakiś czas trafiają postaci, wydarzenia oraz miejsca z dzieł należących obecnie do Legend, czyli materiałów powstałych przed przejęciem Lucasfilmu przez Disneya. Przez ponad 30 lat rozwoju Expanded Universe przewinęło się przez nie wiele motywów, które uznawane są dziś za kultowe, a nowi twórcy niejednokrotnie chcą eksplorować je dalej – jednym z najbardziej jaskrawych przykładów może być postać Wielkiego Admirała Thrawna. Okazuje się, że tym samym tropem poszła także ekipa odpowiedzialna za serial The Bad Batch.

W ostatniej scenie finałowego odcinka animacji widzimy prom kosmiczny, zmierzający w kierunku góry na nieznanej dotąd planecie. Jego pasażerką jest Nala Se, która zostaje powitana na lądowisku przez personel, ubrany dokładnie tak samo, jak doktor Pershing z The Mandalorian, co sugeruje, ze placówka prowadzi badania dotyczące klonowania i wiedza czołowej naukowiec kaminoan będzie w tym kontekście bardzo przydatna.

Najnowszy przewodnik po odcinku Utracone Kamino zdradza nam to, co przewidywała już część fanów – imperialnym ośrodkiem, który widzimy na ekranie, jest góra Tantiss z planety Wayland. W oryginalnej trylogii Thrawna autorstwa Timothy’ego Zahna góra Tantiss była jednym z sekretnych skarbców Imperatora Palpatine’a. Oprócz szeregu artefaktów znajdowała się tam zaawansowana aparatura do klonowania, składająca się z 20 tysięcy zbiorników – właśnie z niej skorzystał Thrawn, by stworzyć swoją armię klonów, która wspierała go w jego kampanii przeciwko Nowej Republice. Również tutaj powstał Luuke – klon Luke’a Skywalkera. Laboratorium na górze Tantiss pilnował szalony klon Joruus C’baoth, który prawdopodobnie zabił Mrocznego Jedi, wyznaczonego do tego zadania przez Palpatine’a.

Informacje te idealnie współgrają z opisywaną przez nas wcześniej sytuacją. Kanoniczna placówka na górze Tantiss również będzie służyć przede wszystkim do klonowania, a szeregu zaawansowanych technik imperialni medycy dowiedzą się od ocalałych kaminoan. Biorąc pod uwagę, że od momentu przejęcia władzy Palpatine poszukuje sposobu na nieśmiertelność, stworzenie takiego laboratorium nie jest niczym dziwnym. W logiczną całość układa się także chęć zdobycia Grogu przez doktora Pershinga – prawdopodobnie miałby on odegrać kluczową rolę w stworzeniu idealnego klona dla Imperatora.

Przypomnijmy, że eksperymentowanie z cudzym materiałem genetycznym jest powszednią praktyką dla Palpatine’a – prawdopodobnie to z odciętej dłoni Skywalkera (przynajmniej w pewnym stopniu) powstał Snoke, będący całkowicie sztucznym tworem, tak zwanym strandcastem. Kto wie, może inna część materiału genetycznego, składająca się na jego istotę, pochodziła od osoby, która kanoniczne pełniła rolę Joruusa przy pilnowaniu Tantiss?

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.