Gry

Wszystkie nadchodzące gry wideo ze świata Star Wars (2022-2024)

30 października minęło dokładnie 9 lat od przejęcia Lucasfilmu i praw do marki Star Wars przez wytwórnię Disney. W tym czasie fani doczekali się kilku większych i mniejszych gier osadzonych w Odległej galaktyce, lecz niemal wszyscy zgodnie przyznają, że ciekawych tytułów, które przykułyby uwagę graczy na dłuższy czas, było zdecydowanie zbyt mało.

Ostatnią wartą uwagi produkcją, jaką dostaliśmy w swoje ręce, było Jedi: Fallen Order z 2019 roku (później pojawiło się także Star Wars: Squadrons, lecz symulator bitew kosmicznych odszedł w zapomnienie równie prędko, co się pojawił). Na szczęście jakiś czas temu Electronic Arts utraciło wyłączność na produkowanie gier Star Wars i marką prędko zainteresowali się inni wydawcy oraz deweloperzy, dzięki czemu najbliższe lata zapowiadają się naprawdę obficie w kontekście rozrywki elektronicznej sygnowanej logiem Gwiezdnych wojen.

W poniższym artykule przyglądamy się wszystkim grom Star Wars, jakie trafią na rynek w ciągu najbliższych 3 lat. Skupimy się tu zarówno na zapowiedzianych już tytułach, jak i tych, o których wiemy wyłącznie za sprawą przecieków z wiarygodnych źródeł. Zaczynajmy!

1. LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów (2022) | Potwierdzona

[Aktualizacja 18.04.2022] Jesteśmy już po premierze najnowszej iteracji LEGO Star Wars – nasze wrażenia przeczytaj TUTAJ.

Na tytuł ten czekamy już naprawdę długo. Pierwotnie premiery mieliśmy doczekać się w październiku 2020, jednak z powodu pandemii została przełożona na tegoroczną wiosnę, po czym przesunięto ją raz jeszcze. Ostateczną datę premiery wyznaczono na wiosnę 2022 i pozostaje mieć nadzieję, że tak już pozostanie.

Saga Skywalkerów to wyjątkowy tytuł, bowiem skalą przyćmi wszystkie dotychczasowe gry z serii LEGO Star Wars. W produkcji znajdziemy około 300 grywalnych bohaterów, podczas gdy liczba wszystkich unikalnych – zarówno grywalnych, jak i niegrywalnych – bohaterów wyniesie około 800, a wśród nich nie zabraknie między innymi wampy czy Babu Frika z The Rise of Skywalker. O rozmiarze produkcji niech świadczy także ogrom świata. Łącznie mamy zwiedzić 23 planety i księżyce, które złożą się na 28 lokacji dostępnych dla graczy.

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów ukaże się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4PlayStation 5Xbox OneXbox Series X/S, a także Nintendo Switch.

2. Star Wars: Hunters (2022) | Potwierdzona

Chociaż gracze i fani najbardziej spragnieni są pełnometrażowych tytułów AAA, wiele wskazuje na to, że najkrócej przyjdzie nam czekać na tytuł przeznaczony dla urządzeń mobilnych. Mowa oczywiście o Star Wars: Hunters, które zapowiedziane zostało w tym roku, zaś premiera zaplanowana jest na rok 2022.

Tytuł studia Zynga ma być darmową grą akcji, przeznaczoną na konsole Nintendo Switch oraz urządzenia z systemami iOS i Android. Za jej sprawą będziemy mogli wcielić się w łowców nagród, użytkowników Mocy, szturmowców lub bohaterów Rebelii i stanąć do drużynowych bitew z innymi graczami.

Na ten moment nie wiemy o grze wiele więcej, natomiast jakiś czas temu do sieci wyciekły pierwsze zrzuty z rozgrywki. Możecie zapoznać się z nimi tutaj.

3. Knights of the Old Republic Remake (2023/2024) | Potwierdzona

Na tę produkcję czeka chyba każdy, kto miał kiedykolwiek do czynienia z oryginalnymi KotOR-ami. Plotki o trwających pracach nad remakiem legendarnych przygód Revana krążyły po Sieci od tak dawna, że mało kto dawał im jeszcze wiarę, a jednak okazały się prawdą. Niedawno doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi Knights of the Old Republic Remake, którym zajmuje się studio Aspyr Media, odpowiadające dotąd za ciepło przyjęte porty klasycznych gier Star Wars (m.in. oryginalnych KotOR-ów czy gier z serii Jedi Knight) na konsole nowej generacji i urządzenia mobilne.

Jak wynika z oficjalnych i tych mniej oficjalnych komunikatów, odświeżony KotOR nie będzie częścią obowiązującego kanonu i wciąż pozostanie w sferze Legend. Na ten moment nie wiemy, czy twórcy planują wprowadzić jakieś istotne zmiany w pierwotnej fabule tytułu od BioWare, natomiast możemy być pewni, że od strony technicznej będzie on czymś zupełnie nowym.

Trudno w tej chwili przewidzieć, kiedy możemy spodziewać się premiery Knights of the Old Republic Remake, ale biorąc pod uwagę, że wyłączność na wydawanie gier przez EA potrwa jeszcze do 2023 roku, powinniśmy nastawić się na to, że gra ukaże się najprędzej zaraz po wygaśnięciu umowy Electronic Arts i Disneya (lub nawet dopiero w 2024).

Warto zauważyć, że tytuł zapowiedziany został jako czasowy exclusive dla konsoli PlayStation 5, a dopiero później trafi na komputery PC. Nie wiadomo, jak długo potrwa owa ekskluzywność.

4. Gra z otwartym światem od Ubisfotu (2023/2024) | Potwierdzona

Zaraz po przywróceniu do życia Lucasfilm Games ogłoszono, iż kolejna duża gra ze świata Gwiezdnych wojen stworzona zostanie pod skrzydłami Ubisoftu. Za gwiezdnowojenny tytuł odpowiada studio Massive Entertainment, należące do francuskiego giganta.

O szczegółach gry nie wiemy póki co praktycznie nic, jednak portfolio jej twórców może zdradzić pewne wskazówki. Massive znany jest przede wszystkim z serii The Division. Co więcej, ujawniono, że gwiezdnowojenna produkcja będzie posiadała otwartą strukturę świata i oparta zostanie o silnik Snowdrop, czyli ten sam, z którego korzystają gry o agentach Dywizji.

Choć nie mamy żadnych informacji o settingu, komentatorzy silnie wskazują, że najlogiczniejszym wyjściem byłoby skupienie się na motywie łowców nagród, gdyż najlepiej wpasowuje się on w otwartą rozgrywkę w Odległej galaktyce. Czas pokaże, ile z tych przypuszczeń znajdzie odzwierciedlenie w rzeczywistości.

5. Spin-off Battlefront II (2022/2023) | Niepotwierdzona

W tym miejscu zaczynamy już mówić o tytułach, o których wiemy wyłącznie dzięki przeciekom oraz plotkom.

Choć EA niebawem straci wyłączność na dystrybucję gier z Gwiezdnych wojen, to amerykański gigant wciąż będzie mógł je produkować i wydawać po wygaśnięciu obecnej umowy – zwyczajnie nie będzie już jedynym „dzieckiem w piaskownicy”. Wygląda na to, że zmiany na rynku zmotywowały nieco włodarzy korporacji do skorzystania z posiadanych praw do marki i dali oni zielone światło dla stworzenia spin-offu strzelanki Battlefront II, wydanej w 2017 roku.

Na początku bieżącego roku aktorzy wcielający się w bohaterów kampanii drugiego Battlefronta opublikowali serię tweetów, w których zdradzili, że pracują nad kolejnym tytułem w świecie Star Wars. Biorąc pod uwagę, że chodzi tu o najważniejsze postaci z trybu fabularnego gry – Dela Meeko, Iden Versio i admirała Garricka Versio – ciężko nie odnieść wrażenia, że projekt w jakiś sposób powiązany jest z serią Battlefront. Bazując jednak na innych przeciekach z wiarygodnych źródeł, raczej nie będzie to trzecia odsłona serii, a po prostu inna gra, mająca w jakiś sposób wykorzystać postacie znane z kampanii BF II.

Są to oczywiście czyste spekulacje, lecz jeśli prace nad grą trwają od dłuższego czasu, niewykluczone, że usłyszymy o niej już niebawem (przypuszczalnie podczas tegorocznego Star Wars Celebration, odbywającego się w dniach 26-29 maja).

6. Sequel Jedi: Fallen Order (2022/2023) | Niepotwierdzona

Star Wars Jedi: Upadły zakon był pierwszą od wielu lat prawdziwie jednoosobową grą w świecie odległej galaktyki, która na pierwszym miejscu stawiała wciągającą historię i wyrazistych bohaterów. Trudno się dziwić, że tytuł odniósł ogromny sukces, a jego sprzedaż przeszła wszelkie oczekiwania decydentów z EA. Nie ma też nic dziwnego w tym, że wedle przecieków w Respawn Entertainment od dłuższego czasu trwają prace nad sequelem przygód Cala Kestisa.

Plotek na temat produkcji było już całkiem sporo – wedle niektórych Cal spotka na swojej drodze kolejnych inkwizytorów oraz Maula. Inne doniesienia sugerują, że premiery Jedi: Fallen Order 2 (tytuł gry z pewnością będzie brzmiał inaczej) możemy doczekać się jeszcze w tym (sic!) bądź w przyszłym roku… Miejmy nadzieję, że w tym czasie rzeczywiście pojawią się inne tytuły, które pozwolą nam jakoś przetrwać ten czas.

7. Gra The Mandalorian | Niepotwierdzona

To dość niespodziewana pozycja na tej liście, ale wiele wskazuje na to, że rzeczywiście powstaje gra wideo na bazie serialu o przygodach Dina Djarina. Wiemy, co od razu przyszło Wam na myśl – ten materiał z YT, który wypłynął latem. Owszem, wyglądał imponująco, ale ciężko stwierdzić, na ile rzeczywiście było to nagranie surowego projektu, a ile było w tym bardzo sprytnej mistyfikacji.

Mimo wszystko, nawet jeśli tamto nagranie okazałoby się oszustwem, sprawdzeni insiderzy potwierdzają, że tytuł inspirowanym The Mandalorian rzeczywiście powstaje, o czym informowano na długo przed wyciekiem rzekomego nagrania z wczesnej wersji gry.

Poniżej obejrzycie wspomniane wcześniej nagranie. Sami oceńcie, czy dajecie mu wiarę.

Biorąc pod uwagę, że o growym Mandalorianinie nie wiemy póki co praktycznie nic, ciężko spekulować na temat potencjalnej daty premiery, zatem w tym wypadku nie próbujemy tego robić.

Podobne posty

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.