Książki i komiksy

Luke Skywalker spotyka Jedi z Wielkiej Republiki w nowym komiksie Star Wars

Wygląda na to, że kanon Gwiezdnych wojen niebawem wzbogaci się o nietuzinkowy crossover. Ujawniony w ostatnich dniach fragment komiksu Star Wars #20 przedstawia nam spotkanie Luke’a Skywalkera z bardzo ciekawą postacią… która żyła ponad 200 lat przed narodzinami młodego Jedi.

Strona starwars.com ujawniła niedawno kilka kart z nadchodzącego komiksu, w którym Luke odwiedzi czerwoną planetę w systemie Gazian, wciąż poszukując wiedzy na temat dawnego Zakonu Jedi. Chwilę po wylądowaniu bohater zostaje wciągnięty pod powierzchnię tajemniczej planety, gdzie spotyka rycerza Jedi z czasów Wielkiej Republiki – Elzara Manna (warto nadmienić, iż za scenariusz omawianego komiksu odpowiada Charles Soule, będący jednym z wiodących autorów odpowiedzialnych za rozwój The High Republic).

Elzar przygląda się mieczowi świetlnemu Skywalkera, podziwiając jego wykonanie, jednak nie wiemy, co dzieje się później, gdyż na tym kończy się ukazany fragment historii.

Kim właściwie jest Elzar Mann? Niezaznajomionym z erą Wielkiej Republiki warto wyjaśnić, że był to jeden z najpotężniejszych rycerzy Jedi swojej ery, który był w stanie samodzielnie rozprawić się z atakiem Nihilów podczas Festynu Republiki (wydarzenia z książki Burza nadciąga).

Tajemnicą pozostaje, jaka będzie rola Manna w trakcie przygód Luke’a. Osoba, którą widzimy w komiksie, niemal na pewno nie jest Elzarem Mannem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, gdyż nawet w Odległej galaktyce przeszło 200 lat to wiek zdecydowanie nieosiągalny dla większości ludzi. Najpewniejszym strzałem wydaje się postawienie na wizję Mocy – podobnie jak Luke, a wcześniej jego ojciec, Anakin, Elzar zmagał się z wewnętrznym konfliktem i tendencją do zwracania się ku Ciemnej stronie, zatem poznanie kogoś, kto niegdyś przechodził przez podobne rozterki, może pomóc Skywalkerowi w podążaniu ścieżką prawdziwego Jedi.

Elzar Mann jest prawdopodobnie jednym z najbardziej skomplikowanych i intrygujących Jedi ery Wielkiej Republiki, więc postawienie go na drodze Luke’a Skywalkera (nawet w formie wizji) może być bardzo interesującym doświadczeniem. Znając talent Charlesa Soule’a, możemy być niemal pewni, że wyniknie z tego coś dobrego.

Komiks Star Wars #20 pojawi się na amerykańskim rynku już 12 stycznia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.