Seriale

„Andor” z muzyką kompozytora nominowanego do Oscara

Niedawno dowiedzieliśmy się, kiedy na Disney+ trafi Obi-Wan Kenobi. Wciąż nie otrzymaliśmy informacji na temat dokładnej daty premiery Andora, ale siłą rzeczy będzie to termin późniejszy. Docierają jednak do nas również doniesienia na temat drugiego serialu, które wyprzedzają znane nam szczegóły na temat bliższego tytułu. Lucasfilm właśnie zaangażował bowiem kompozytora, który przygotuje muzykę do serialu Star Wars: Andor.

Jak informuje portal Film Music Reporter, za soundtrack Andora odpowiadać ma Nicholas Brittel, autor muzyki między innymi do ostatnich filmów Barry’ego Jenkinsa (Moonlight, Gdyby ulica Beale umiała mówić) czy Adama McKaya (Big Short, Vice, Nie patrz w górę). Komponuje też ścieżki dźwiękowe serialu Sukcesja. Brittel dopiero co został wyróżniony nominacją do Oscara za swoją pracę przy wymienionym już Nie patrz w górę i jego muzyka konkurować będzie z utworami, które mogliśmy usłyszeć w Diunie, Matkach równoległych, Encanto oraz Psich pazurach.

Star Wars: Andor zadebiutuje na Disney+ pod koniec lata lub jesienią tego roku. Serial ma składać się z 12 odcinków, jednak kontynuowany będzie w kolejnych sezonach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.