Seriale

„Obi-Wan Kenobi” – kim będzie nowy Jedi i dlaczego Obi-Wan opuści Tatooine?

Plotki, plotki i jeszcze więcej plotek o nadchodzącym wielki krokami Obi-Wanie Kenobim. Prawdę mówiąc, jeśli tak dalej pójdzie, to jeszcze przed premierą serialu poznamy prawie całą jego fabułę. Kronikarski obowiązek każe nam jednak spisać to, czego się dowiedzieliśmy, tak więc zachęcamy Was do zajrzenia poniżej, jeśli rzecz jasna niestraszne Wam potencjalne spoilery.

Źródłem dwóch najnowszych wycieków ponownie jest portal Making Star Wars, który w przeszłości dostarczył nam mnóstwo zakulisowych (i sprawdzonych) doniesień. Jako że oddzielne raporty są ze sobą ściśle powiązane, postanowiliśmy omówić je w ramach jednego artykułu.

Po pierwsze, dowiadujemy się, iż w ramach serialu spotkamy kolejnego Jedi ocalałego z Rozkazu 66. Jak ujawniają przecieki, będzie nim mężczyzna imieniem Nari, który trafi na Tatooine zainspirowany wiadomością zostawioną przez Obi-Wana 10 lat wcześniej, kiedy to Jedi upadli, a Imperium przejęło władzę w galaktyce. Nari będzie w trakcie osobistej misji, mającej na celu odbudowę Zakonu, w związku z czym uda się do Kenobiego w nadziei na to, że odnalezienie brodatego Mistrza będzie ważnym krokiem ku odrodzeniu Jedi.

Niestety, ponowne spotkanie dwójki użytkowników Mocy przyniesie więcej szkody niż pożytku, bowiem ich wspólną obecność wyczują Inkwizytorzy. Nie jest to do końca wyjaśnione, jednak z plotek wynika, iż Nari najprawdopodobniej będzie śledzony przez Trzecią Siostrę, Revę, i w zasadzie doprowadzi ją, Piątego Brata i Wielkiego Inkwizytora do Kenobiego… a tym samym również do Luke’a Skywalkera.

Tutaj płynnie możemy przejść do drugiego przecieku, bezpośrednio łączącego się z wcześniejszym. Chcąc za wszelką cenę chronić syna Anakina, Obi-Wan decyduje się na jakiś czas opuścić Tatooine, by odciągnąć uwagę Inkwizycji od pustynnej planety. Cała sprawa zbiega się w czasie z prośbą Baila Organy o pomoc w delikatnej sprawie, w którą uwikłana jest Leia (najprawdopodobniej chodzi tu o uwięzienie 10-letniej Księżniczki, o czym pisaliśmy w jednym z wcześniejszych artykułów). Wykrycie dwóch rycerzy Jedi najpewniej doprowadzi do tego, że w całą sprawę zaangażuje się sam Darth Vader.

Co sądzicie o dotychczasowych przeciekach na temat fabuły serialu? Dajcie znać w komentarzach!

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja bieżącego roku. W roli tytułowego mistrza Jedi powróci oczywiście Ewan McGregor.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.