Seriale

[Plotka] Wiemy, kto zagra nowego Jedi w „Obi-Wanie Kenobim”, są szczegóły sceny

W momencie pisania tego artykułu minęło zaledwie kilkadziesiąt minut od momentu, gdy miałem okazję poinformować Was o oficjalnym streszczeniu Obi-Wana Kenobiego, a w międzyczasie pojawiły się kolejne przecieki z serialu. Odnoszą się one do nowego Jedi, mającego zaliczyć swój debiut w ramach produkcji.

W pierwszej kolejności warto przypomnieć, iż o obecności nowego Jedi wiemy już od pewnego czasu (za sprawą wcześniejszych przecieków fabularnych). Teraz jednak dowiadujemy się, kto miałby się w niego wcielić i w jakich okolicznościach poznamy tę postać.

Jak ujawnia zaufany portal Bespin Bulletin, w rolę Jedi imieniem Nari wcieli się aktor Benny Safdie. Nari ma trafić na Tatooine w poszukiwaniu Obi-Wana, jednakże jego śladem na planetę przybędą polujący na niego Inkwizytorzy, w tym Trzecia Siostra, znana również jako Reva, odgrywana przez Moses Ingram.

Z opisu sceny dowiadujemy się, że młody Jedi będzie próbował się ukryć, jednak Wielki Inkwizytor, Piąty Brat i Reva zmuszą go do wyjścia z cienia, gdy zaczną torturować jednego z mieszkańców planety. Podobno kwestie słyszane w zwiastunie Kenobiego, wypowiadane przez głównego bohatera oraz Wielkiego Inkwizytora, skierowane są właśnie do Nariego (rzecz jasna w różnych punktach historii).

Opisane powyżej doniesienia pokrywają się w znacznej mierze z wcześniejszymi plotkami, bowiem już parę tygodni temu słyszeliśmy o tym, że nowy Jedi ma być mężczyzną, który trafi na Tatooine, kierując się wiadomością Obi-Wana sprzed wielu lat, kiedy to nagrał on na holokronie ostrzeżenie dla pozostałych przy życiu członków Zakonu.

Co się zaś tyczy wspomnianego aktora, a właściwie scenarzysty, aktora i montażysty filmowego, Benny Safdie pracował dotąd głównie przy filmach, więc udział w produkcji serialowej będzie dla niego pewną nowością (oczywiście przy założeniu, że jego postać pojawi się w więcej niż jednym odcinku). Artysta zagrał lub uczestniczył w produkcji filmów Good Time, Licorice Pizza, Cząstki kobiety czy powstającym Oppenheimer.

Star Wars: Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na platformie Disney+ 25 maja bieżącego roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.