Seriale

Wieści o księżycu Nur w „Star Wars: Obi-Wanie Kenobim”

Docierają do nas kolejne interesujące informacje o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Tym razem poznajemy znaczenie fortecy Inkwizycji na księżycu Nur, która przez moment pojawiła się w niedawnym zwiastunie serialu o brodatym Jedi.

Raz jeszcze źródłem przecieków jest Jason Ward z portalu Making Star Wars. Jak możemy przeczytać w jego artykule, placówka Inkwizytorów na wodnistym księżycu pojawi się w czwartym odcinku Kenobiego. Okazuje się, że będzie tam przetrzymywana Leia Organa, której przesłuchiwaniem zajmie się w tym czasie Trzecia Siostra, znana także jako Reva (jej szerszy opis pojawił się we wcześniejszych wyciekach). Obi-Wan wyruszy na pomoc Lei, w związku z czym będzie musiał zinfiltrować fortecę, by wydostać z niewoli 10-letnią Księżniczkę.

Mistrzowi Jedi podczas jego misji towarzyszyć będzie postać grana przez Kumaila Nanjianiego. W pewnym momencie Kenobi będzie musiał rozdzielić się z uratowaną dziewczynką i swoim sojusznikiem, więc zostawi Leię pod opieką Kumaila.

Ward spekuluje także, iż pierwszy pojedynek pomiędzy Darthem Vaderem i Obi-Wanem będzie miał miejsce bezpośrednio po sekwencji na księżycu Nur. Najprawdopodobniej nie zostanie on jednak stoczony w samej fortecy, lecz na pokładzie jakiegoś statku.

Cały czas podkreślany jest także charakter Lei. Pomimo młodego wieku bohaterki, nie powinniśmy spodziewać się spotkania małej, przestraszonej dziewczynki, ale butnej, zaradnej i wyszczekanej Księżniczki, jaką znamy z Oryginalnej Trylogii.

Warto zauważyć, że będzie to już drugi raz, gdy forteca Inkwizycji zostanie zinfiltrowana przez członka Zakonu Jedi. Podobny motyw mogliśmy obserwować w ramach Jedi: Fallen Order, kiedy to Cal Kestis musiał wydostać stamtąd holokron Jedi, zawierający dane wrażliwych na Moc dzieci z całej galaktyki. Biorąc pod uwagę, iż wydarzenia z Upadłego zakonu rozgrywają się wcześniej niż te z Obi-Wana Kenobiego, być może w serialu doczekamy się jakichś mniej lub bardziej subtelnych nawiązań do gry wideo.

Obi-Wan Kenobi zadebiutuje na Disney+ 25 maja tego roku, dokładnie w 45. rocznicę premiery Nowej nadziei.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.