Seriale

Muzyka do „Obi-Wana Kenobiego” już napisana! Kompozytorka ujawnia rolę Johna Williamsa

Dwa miesiące temu dowiedzieliśmy się, iż w produkcję serialu o Obi-Wanie z Ewanem McGregorem w roli głównej zaangażowany został John Williams. Autor wielu legendarnych ścieżek dźwiękowych miał jednak napisać jednak tylko główny motyw muzyczny projektu i bardzo długo nie wiedzieliśmy, kto zająć ma się resztą oprawy muzycznej. W tym tygodniu doszły nas słuchy, iż główną kompozytorką została mająca na koncie między innymi soundtrack zeszłorocznego serialu Loki Natalie Holt.

W wywiadzie z muzyczką opublikowanym dziś przez Vanity Fair otrzymaliśmy ostateczne potwierdzenie obu rewelacji. Holt opowiedziała w nim co nieco na temat swojej pracy nad Obi-Wanem Kenobim oraz zaangażowaniu Johna Williamsa w proces. Jak się okazuje, kompozytor wziął udział w powstawaniu serialu dzięki temu, iż sam zgłosił się do Kathleen Kennedy.

„Obi-Wan to ikoniczna postać, dla której John nie napisał motywu, ponieważ ginie tak wcześnie w Nowej nadziei. Właściwie jedyna taka postać, dla któej nie napisał motywu. Więc pomówił z Kathleen Kennedy i powiedział »Chcę tylko napisać Benny’emu motyw«. Kto mógłby mu tego odmówić? Więc napisał, napisał motyw Obiego, który całkowicie zawiera w sobie ducha serialu. […] Wyodrębnia, o czym jest serial, w perfekcyjny, właściwy Johnowi Williamsowi sposób. Jest melancholijny, ale ma znamię nadziei. Robi coś nowego i myślę, że ludzie będą nim zdumieni.

Zawsze byłam ogromną fanką Gwiezdnych wojen. Oglądałam oryginalną trylogię z moim tatą, gdy miałam pięć lat. Muzyka Johna Williamsa zasadniczo stanowiła tło mojego dzieciństwa: E.T., Poszukiwacze zaginionej Arki, Park Jurajski. […] Bazowałam na pracy Williamsa. Ale są elementy zupełnie nowe i świeże, mogłam mieć własne interpretacje pewnych aspektów – których nie mogę zdradzić. Było wspaniale pracować z moich bohaterem i jednocześnie dostarczyć swój własny wkład.”

Kompozytorka oznajmiła również, iż zakończyła już prace nad partyturami, tak że wszystko jest już gotowe. Efekty pracy Natalie Holt oraz Johna Williamsa usłyszymy już niedługo, gdyż pierwszy odcinek Obi-Wana Kenobiego trafi na Disney+ 27 maja.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.