Seriale

„Obi-Wan Kenobi”: Deborah Chow zapowiada niespodzianki w serialu

Kolejny dzień i kolejne doniesienia na temat nadchodzącego serialu o przygodach Obi-Wana Kenobiego. Po ujawnieniu serii zdjęć oraz wywiadów z osobami zaangażowanymi w projekt, otrzymaliśmy jeszcze jedną wypowiedź ze strony reżyserki. Deborah Chow zapowiada ciekawe niespodzianki w ramach zaplanowanych sześciu odcinków gwiezdnowojennej produkcji.

Rupert Friend, wcielający się w Wielkiego Inkwizytora, którego mogliśmy ponownie zobaczyć na nowych ujęciach z Kenobiego, ujawnił w niedawnym wywiadzie, iż serial przyniesie ze sobą mnóstwo „wspaniałych występów gościnnych”. Poniekąd wypowiedź aktora rozwinęła teraz Deborah Chow w rozmowie z Total Film, gdy zapytano ją o możliwe cameo Liama Neesona jako Qui-Gon Jinna. Twórczyni unikała rzecz jasna bezpośredniej odpowiedzi, jednak nadal warto przyjrzeć się jej słowom.

„Obi-Wan wyrusza w podróż… W jego życiu pojawią się różni ludzie. Jedną z rzeczy, które próbowałam zrobić w tej serii, było odwołanie się do dorobku [wcześniejszych produkcji] oraz podkreślenie, kto jest ważny w życiu Obi-Wana. Natomiast równie istotne jest wprowadzenie nowych postaci. Będzie to mieszanka tych dwóch motywów. Myślę, że czeka nas kilka niespodzianek. Mam nadzieję, że tak będzie.”

W dalszej części rozmowy Chow odniosła się do podnoszonej co jakiś czas kwestii ewentualnego 2. sezonu Obi-Wana. Reżyserka raz jeszcze zaznaczyła, że tworząc serial nie myślała o jego kontynuacji, w związku z czym został on napisany jako samodzielna, kompletna historia. Tym niemniej nic nie zostało ostatecznie przesądzone.

„Wyobrażaliśmy to sobie jako dzieło z początkiem, rozwinięciem i zakończeniem. To jedna, wielka historia, która zawsze miała taką być. Oczywiście nigdy nie da się przewidzieć, co się stanie w przyszłości, ale jeśli kiedykolwiek miałaby powstać kolejna seria, ponownie wymagałoby to upewnienia się, że jest tam jakaś prawdziwa historia do przekazania. Nasz serial jest mocno związany z Prequelami, ale bardzo podoba mi się pomysł tworzenia innych opowieści osadzonych w różnych punktach na osi czasu.”

Już 27 maja przekonamy się, jak wypadła wizja Deborah Chow i jej załogi na kolejny rozdział przygód brodatego Jedi. W Polsce Star Wars: Obi-Wan Kenobi ukaże się na Disney+ 14 czerwca, wraz z debiutem platformy na naszym rynku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.