Gry

Temuera Morrison sugeruje powrót do dubbingowania gier Star Wars

Wspominając czasy dubbingowania gier z uniwersum Gwiezdnych wojen we wczesnych latach 2000, odtwórca roli Jango Fetta i Boby Fetta, Temuera Morrison, zasugerował swój powrót do podkładania głosu w grach wideo.

Jeśli dorastaliście w okresie, gdy Mroczne widmo, Atak klonów i Zemsta Sithów wchodziły do kin, istnieje spora szansa, że mieliście też do czynienia z grami wideo, jakie pojawiały się na rynku na fali ówczesnego rozkwitu odległej galaktyki. W sporej części tytułów wydanych przez LucasArts mogliśmy usłyszeć Temuerę Morrisona, który dubbingował Jango Fetta, Bobę Fetta i inne klony. Głos aktora pojawił się w tytułach pokroju Bounty Hunter, Battlefront (2004), Battlefront II (2005), Republic Commando czy Empire at War, a archiwalne nagrania z jego kwestiami wykorzystano w grach z serii LEGO Star Wars. Lata później artysta powrócił, by ożywić Bobę Fetta w nowych tytułach z serii Battlefront od EA (z 2015 i 2017 roku).

W rozmowie z Gaming Bible Morrison stwierdził, że nagrywanie na potrzeby gier było dla niego wyzwaniem, ale też satysfakcjonującym doświadczeniem.

„Podkładałem głos w paru grach wideo. Bardzo ciężka praca. Cięższa niż aktorstwo! Musisz sporo się napracować, by oddać emocje w dubbingu, no i te wszystkie instrukcje. «Skręć w lewo, idź w prawo, spudłowałeś, spróbuj ponownie».”

Co jednak ciekawsze, Temuera przyznał w rozmowie, że na horyzoncie są już kolejne gry, w których będziemy mogli go usłyszeć. Gdy został spytany o udział w ewentualnych nagraniach do kolejnej odsłony Republic Commando, gdyby takowa miała kiedykolwiek powstać, stwierdził, że z radością zaangażowałby się w projekt, jednak obecnie stoją przed nim wyzwania w ramach innych tytułów ze świata gier.

„O tak, tak. Zdecydowanie. W grach tkwi duży potencjał, bo w przypadku filmu czy serialu wszystko szybko się kończy, ale gra pozostaje z tobą na dłużej. Trochę jest ich w drodze, tyle mogę wam teraz powiedzieć.”

Ciężko w tej chwili stwierdzić, w jakiej konkretnie produkcji możemy usłyszeć głos Morrisona. Od czasu udostępnienia licencji na markę Star Wars dla szerszego grona deweloperów, Lucasfilm Games ma obecnie całą gamę ciekawych projektów w fazie rozwoju. Prawdopodobnie najbliższym z nich jest sequel Upadłego zakonu, czyli Jedi: Survivor.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.