Seriale

„Star Wars: Ahsoka” – w serialu ma pojawić się upadły mistrz Jedi

Portal Making Star Wars dostarczył w wigilię kolejną interesującą plotkę dotyczącą nadchodzącego serialu Star Wars: Ahsoka. Zwiastuje ona pojawienie się w produkcji dwojga kolejnych użytkowników Mocy, tym razem pracujących po stronie Wielkiego Admirała Thrawna.

W pierwszą z ról wcielić się ma Ivanna Sakhno, znana z filmu Szpieg, który mnie rzucił. Będzie to kobieta imieniem Shin, mająca powiązania z Nocnymi Siostrami, a być może nawet będąca jedną z nich. Ma ona być uczennicą byłego mistrza Jedi (roboczo nazwanego Baylon), który przetrwał Rozkaz 66 i od tamtej pory ukrywał się w nieznanych rejonach galaktyki. Przebywając tam uległ podszeptom Ciemnej strony Mocy, na co wpływ mogły mieć wspomniane wcześniej wiedźmy z Dathomiry. Prawdopodobnie mniej więcej w czasie trwania wydarzeń z Powrotu Jedi Shin została uczennicą Baylona. Jak twierdzi źródło omawianej plotki, w jego rolę wcielić się ma Ray Stevenson, grający wcześniej między innymi w serialach Rzym i Dexter.

Wspomniany Baylon ma w serialu blisko współpracować z Wielkim Admirałem Thrawnem, z kolei Shin odegra rolę zabójczyni, a jej celem ma być tytułowa bohaterka. Biorąc pod uwagę doświadczenia Ahsoki, w tym również w walce z Asajj Ventress, która wywodziła się z Nocnych Sióstr, Shin raczej nie będzie dla niej dużym wyzwaniem. Prędzej czy później w walkę tę będzie musiał się wmieszać również sam Baylon.

Z raportu wynika też, że gdy serial ostatecznie zadebiutuje na platformie Disney+, te dwie postacie mogą się nieco różnić od tego, co teoretycznie wiemy o nich na dzień dzisiejszy.

Jak widzimy, twórcy serialu mocno czerpią z historii Thrawna, jaką znamy z Legend. Mamy jego flagowy okręt (Chimera), dostajemy również mrocznego Jedi po jego stronie – tu Baylon zajmuje miejsce Joruusa C’Baotha, którego poznaliśmy w książce Dziedzic Imperium. Potwierdzenie omawianej plotki otworzy również ciekawe możliwości w kwestii dalszych losów franczyzy, a konkretnie połączenia historii pokazanej w Ahsoce z fabułą Skeleton Crew.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.