Filmy

Szczegóły filmu o nowym Zakonie Jedi. Powróci Rey Skywalker

Na Star Wars Celebration zapowiedziano dziś trzy nowe filmy osadzone w świecie Gwiezdnych wojen. O jednym z nich wiedzieliśmy już od dłuższego czasu, jednak teraz otrzymaliśmy potwierdzenie przecieków oraz garść szczegółów. Akcja projektu będzie toczyć się po wydarzeniach z sequeli i ponownie zobaczymy Daisy Ridley jako Rey.

Według wszelkich informacji, które docierały do nas dotychczas, za scenariusz początkowo odpowiadali Damon Lindelof i Justin Britt-Gibson. Drogi duetu i Lucasfilmu rozeszły się jednak w lutym i obecnie scenarzystą jest Steven Knight (Peaky Blinders, Locke, Wschodnie obietnice). Reżyserką – obecną zresztą na scenie w czasie panelu na Star Wars Celebration – będzie natomiast Sharmeen Obaid-Chinoy.

Fabuła nowego filmu opowie o tworzeniu nowego Zakonu Jedi przez Rey. W roli głównej bohaterki trylogii sequeli ponownie zobaczymy Daisy Ridley. Co jednak ciekawe, akcja ma się toczyć piętnaście lat po Epizodzie IX. Według nowej grafiki przedstawionej przez Lucasfilm będzie to już nowa era w historii odległej galaktyki. W tej chwili wytwórnia nazywa ten okres czasem Nowego Zakonu Jedi. Póki co nie wiemy, z jakimi zagrożeniami przyjdzie zmierzyć się Rey oraz jej uczniom.

Nie podano daty premiery filmu. Terminarz Disneya wciąż wskazuje debiut filmu Star Wars w grudniu 2025 roku. Brak potwierdzenia ze strony Lucasfilmu w czasie Celebration może jednak sugerować, iż termin ten jeszcze ulegnie zmianie. Prawdopodobnie nie będzie to jednak znaczące przesunięcie, gdyż doniesienia wskazują, że rozpoczęcie zdjęć zaplanowano na luty przyszłego roku.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.