Seriale

„Star Wars: Ahsoka” – 1. sezon z nowymi szczegółami

Od czasu startu usługi streamingowej Disney+ w 2019 roku Lucasfilm zaprezentował już cztery seriale aktorskie osadzone w świecie Gwiezdnych wojen. Niedługo liczba ta zwiększy się do pięciu. Za kilka miesięcy zadebiutuje bowiem Star Wars: Ahsoka.

Nadchodzący projekt będzie spin-offem The Mandalorian, jednak bynajmniej nie zapowiada się na mniej ważny tytuł. Serial opowie o byłej padawance Jedi już w czasie istnienia Nowej Republiki i przywróci zagrożenie w postaci Wielkiego Admirała Thrawna. Tym samym najpewniej poprowadzi nas bezpośrednio do zapowiedzianego niedawno filmu kinowego, za który odpowiadać będzie Dave Filoni.

W związku z tym wydaje się właściwe, aby Filoni – będący zresztą też kreatorem togrutańskiej bohaterki – sprawował jak największą kontrolę nad tytułem. Ostatnie informacje wskazują, iż rzeczywiście tak jest. Według Amerykańskiej Gildii Scenarzystów Star Wars: Ahsoka to serial w całości napisany przez niego. Dave Filoni jest scenarzystą każdego z ośmiu odcinków. Produkcje telewizyjne zazwyczaj rozbijają tę odpowiedzialność na większą liczbę osób. Również gwiezdnowojenne produkcje jak choćby The Mandalorian trzymały się tego zwyczaju. Nadchodzący projekt będzie jednak w stu procentach owocem pomysłów twórcy Wojen klonów czy Rebeliantów.

Emisja serialu na Disney+ rozpocznie się w sierpniu tego roku. W Ahsokę Tano wcieli się Rosario Dawson.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.