Książki i komiksy

Ujawniono grafiki i opisy mieczy świetlnych Bena Solo oraz Drugiej Siostry

Nie tak dawno temu pisaliśmy na naszych łamach o ujawnieniu grafiki oraz opisu miecza świetlnego Lei Organy, który mogliśmy zobaczyć podczas jej treningu z Lukiem w retrospekcji z The Rise of Skywalker. Tym razem udostępniono rysunki i deskrypcje przedstawiające oręż Bena Solo (z czasu, gdy był padawanem Luke’a) oraz Drugiej Siostry (głównej antagonistki z gry Jedi: Fallen Order). Materiały pochodzą z książki Star Wars: The Lightsaber Collection, stanowiącej zbiór wszystkich mieczy świetlnych, jakie pojawiły się dotąd w gwiezdnowojennym kanonie.

Poniżej obejrzycie oba miecze w pełnej krasie oraz przeczytacie przetłumaczone przez nas opisy.

„Ben Solo, jedyne dziecko Hana Solo i Lei Organy, przechodził trening Jedi w akademii Luke’a Skywalkera, która powstała po upadku Imperium. Pomimo miłości, jaką darzył siostrzeńca, Luke wyczuł przerażający mrok czający w przyszłości Bena. Zaalarmowany wizją Mocy, Luke włączył swój miecz świetlny, gdy Ben spał. Relacje na temat tego, co stało się później, różnią się od siebie, ale Ben odebrał postępowanie swego wuja jako atak i odpowiedział tym samym. Czyn ten sprowadził go na ścieżkę Ciemnej strony.

Miecz świetlny Bena Solo jest ukazany jedynie przez moment w Ostatnim Jedi, gdzie możemy zobaczyć jego niebieską klingę. Bliższa analiza rękojeści ujawnia zauważalne podobieństwa do czerwonego miecza z jelcem, którego Ben używa po przemianowaniu się na Kylo Rena. Miecz oraz kryształ Bena stają się szkieletem dla czarnej rękojeści miecza Kylo.

Żebrowany uchwyt rękojeści miecza Bena jest bardzo podobny do tego, jaki można znaleźć na mieczu świetlnym Dartha Vadera, lecz z dodatkowym rozszerzeniem u podstawy. Geometryczne linie i kwadratowe zakończenia miecza świetlnego Bena prezentują podobny styl do broni jego matki Lei, przypominając jednocześnie średniowieczną wieżę strażniczą, gdy postawi się go na końcu.”

„Padawanka Trilla Suduri jest uczennicą rycerz Jedi Cere Jundy podczas Wojen klonów. Imperium łapie obie z nich po wydarzeniach związanych z Rozkazem 66 i poddaje je torturom, chcąc złamać ich ducha. Trilla Suduri w końcu ulega i poddaje się Ciemnej stronie, stając się Drugą Siostrą.

Elizabeth Grullón podkłada głos postaci w grze Star Wars Jedi: Fallen Order i wykonuje motion performance jej gestów oraz manier. Druga Siostra staje się poważnym zagrożeniem dla głównego bohatera gry, Cala Kestisa, ale jednocześnie szuka zemsty na swojej dawnej mentorce, Cere Jundzie, którą wini za swój upadek.

Druga Siostra posługuje się inkwizytorskim mieczem świetlnym ze specjalnym pierścieniem, który osłania parę emiterów. Srebrny pierścień wyróżnia się żebrowanymi wypustkami, a umieszczona centralnie rękojeść ma wcięty uchwyt. Wskaźniki w rękojeści i emitery ostrzy świecą matowym szkarłatem.

»Chcieliśmy stworzyć przemyślaną walkę« – wyjaśnił Brandon Kelch, twórca Upadłego zakonu, mówiąc o podejściu zespołu do projektowania walki z wrogami takimi jak Druga Siostra. »Nie chcieliśmy po prostu stworzyć zwykłego klikacza, w którym szarżujesz i spamujesz jeden przycisk, a wszystko dookoła umiera. Zależało nam na czymś bardziej metodycznym i przemyślanym.«”

Znacznie więcej kanonicznych modeli mieczy świetlnych będziemy mogli poznać już w październiku tego roku, gdy na rynek trafi książka The Lightsaber Collection.


Jeżeli zainteresował Cię ten artykuł, być może zechcesz przeczytać nasz tekst o Wszystkich kanonicznych kolorach mieczy świetlnych i ich znaczeniu.

Źródło: SyFy

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.