Seriale

Giancarlo Esposito zapowiada ujawnienie związku Moffa Gideona z losem galaktyki w 3. sezonie „The Mandalorian”

Za nami dokładnie połowa 2. sezonu The Mandalorian, a już za chwilę czeka nas premiera odcinka piątego. Na przestrzeni początkowych czterech epizodów głównego antagonistę serialu oglądaliśmy zaledwie przez chwilę. Niewielka ilość czasu ekranowego jak na razie bardzo dobrze służy stopniowemu zdradzaniu informacji – a wygląda na to, że w rzeczy samej jest co zdradzać.

W odcinku The Siege w imperialnej placówce na Nevarro zobaczyć mogliśmy laboratorium służące do eksperymentów – najpewniej związanych z klonowaniem i zaprzęganiem Mocy na własny użytek. Ponadto w samej końcówce epizodu na ekranie pojawili się Dark Trooperzy, a przynajmniej tak podpowiadają skojarzenia. Możemy więc spodziewać się prawdziwych rewelacji dotyczących okresu w uniwersum Star Wars, w którym osadzony jest The Mandalorian. Jednak jak odległa jest to perspektywa? Wiemy w końcu, że serial ma być kontynuowany przez jeszcze przynajmniej dwa sezony.

Jak ujawnił w ostatnim wywiadzie udzielonym Entertainment Weekly odtwórca roli Moffa Gideona, Giancarlo Esposito, Jon Favreau przygotował naprawdę dalekosiężny plan. Odpowiadając, czy w finałowych czterech odcinkach 2. sezonu The Mandalorian jego postać będzie pojawiać się częściej, aktor stwierdził:

„Na to wygląda. Ale mam przeczucie, że zobaczycie mnie jeszcze więcej w następnym sezonie. Jest bardziej niż prawdopodobne, że będziecie oglądać mnóstwo Moffa Gideona. Nie mogę być tego pewien, ale wygląda to na ikoniczną podróż, w którą chcą, abyście się wczuli. Wydaje mi się, że zaczniecie zauważać, jak wkradają się inne wątki. Wtedy zdamy sobie sprawę z istnienia głębokiego powiązania z resztą galaktyki i tym, co dzieje się naprawdę. Być może będziecie mieli przypuszczenia, czego on chce.”

Dawno temu zapowiadano, iż The Mandalorian, będąc tytułem osadzonym już po upadku Imperium, ukaże początki Najwyższego Porządku. Po 1. sezonie mogło wydawać się to marketingową ściemą, jednak teraz wygląda na to, że w rzeczy samej będziemy świadkami wydarzeń, które doprowadzą galaktykę do stanu, jakim oglądaliśmy ją w Epizodach VII, VIII i IX.

Piąty odcinek 2. sezonu The Mandalorian zadebiutuje na Disney+ już jutro. Kolejne w dalszym ciągu trafiać będą na platformę streamingową w tygodniowych odstępach (aż do 18 grudnia). Produkcja sezonu 3. rozpoczynać ma się w najbliższym czasie – będzie utrudniona przez wzgląd na epidemię i zapewne z jej powodu trochę też się opóźniła, tak że powinniśmy przygotować się na to, że tym razem przerwa w dystrybucji potrwa dłużej niż do następnej jesieni.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.