Seriale

Szczegóły fabularne serialu o Obi-Wanie Kenobim

Minęło już kilkanaście godzin od niesamowitych zapowiedzi gwiezdnowojennych projektów filmowo-serialowych na najbliższe lata. Fani nadal gorączkowo dyskutują nad przyszłością uniwersum, a okazuje się, że nie dane nam było zobaczyć wszystkiego. Na Disney Investor Day znalazło się miejsce na materiały wideo dostępne wyłącznie dla wspomnianych inwestorów, a jeden z nich dotyczył serialu o Obi-Wanie Kenobim.

W trakcie krótkiego filmu można było między innymi usłyszeć reżyserkę Deborah Chow, która opowiadała, iż serial dzieje się w mrocznych czasach (10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów), kiedy żaden z Jedi nie jest bezpieczny, a w galaktyce krążą ich łowcy – Inkwizycja. Być może to sugestia, że będziemy mogli ujrzeć któregoś członka tej grupy, pojawiającej się do tej pory się jedynie w komiksach o Vaderze, grze Jedi: Fallen Order oraz animacji Rebelianci.

Wśród grafik koncepcyjnych można było dostrzec szturm Anakina Skywalkera i Legionu 501 na Świątynię Jedi, dziwne stworzenia, niewolników na Tatooine oraz… wodną planetę. Sam Ewan McGregor zasugerował, że choć akcja rozpocznie się na słynnej pustynnej planecie, to później historia zabierze Kenobiego w inne miejsca galaktyki. Z kolei pierwsza grafika może potwierdzać, że czekają nas retrospekcje z okresu Wojen klonów.

Ponadto Ewan McGregor ogromnie cieszy się z angażu Haydena Christensena w roli Dartha Vadera i możliwość ponownej współpracy uznaje za najpiękniejszą rzecz, jaka przydarzyła mu się dzięki serialowi. To jednak nie wszystko! Okazuje się, że w serialu ujrzymy… pojedynek Dartha Vadera z Obi-Wanem Kenobim! To wyjątkowo osobliwa decyzja, biorąc pod uwagę ich starcie oraz dialog z Nowej nadziei. Pozostaje nam wierzyć, że twórcy wiedzą, co robią, stawiając na takie rozwiązanie fabularne.

Na tę chwilę nie znamy daty premiery serialu. Przypuszczalnie jednosezonowa produkcja pojawi się na platformie Disney+ w 2021 lub 2022 roku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.