Seriale

Hayden Christensen reaguje na informację o swoim powrocie do roli Dartha Vadera

O planach na realizację serialu poświęconego postaci Obi-Wana Kenobiego oficjalnie wiemy już od ponad roku. W tym czasie termin rozpoczęcia produkcji opóźnił się niestety więcej niż raz, czego efektem był dość długi okres ciszy ze strony Lucasfilmu na temat projektu. Jednocześnie dochodziło do nas mnóstwo pogłosek na temat tego, co będziemy mogli zobaczyć na Disney+ – brzmiących mniej lub bardziej prawdopodobnie. A że w tym tygodniu wytwórnia w końcu przerwała milczenie w kwestii serialu, potwierdziła się pewna szczególnie ważna informacja.

Kilka miesięcy temu w sieci pojawiły się doniesienia, według których Hayden Christensen – odtwórca roli Anakina Skywalkera z trylogii Prequeli George’a Lucasa – miał wystąpić w serialu o Obi-Wanie, powracając tym samym po wielu latach do świata Gwiezdnych wojen. Podczas tegorocznego Disney Investor Day okazało się, że jest to fakt, choć różniący się nieco od nieoficjalnych informacji, podkreślających, iż chodzi o wcielenie się w Anakina, a nie Dartha Vadera. Jednak poza tym szczegółem wszystko okazało się prawdą i wielu fanów z pewnością już nie może się doczekać, by zobaczyć ikonicznego złoczyńcę na ekranie w nowym projekcie. Podobnie zresztą jak sam aktor. Jak bowiem przekazał portal Star Wars, Hayden Christensen na temat swojego powrotu wypowiedział się następująco:

„Granie Anakina Skywalkera było wspaniałą podróżą. Oczywiście Anakin i Obi-Wan nie rozstali się na najlepszych warunkach… Interesująco będzie zobaczyć, co szykuje dla nas wszystkich tak niesamowita reżyserka jak Deborah Chow. Jestem podekscytowany, że znów będę pracował z Ewanem. Dobrze jest wrócić.”

Akcja Obi-Wana Kenobiego (bo taki jest oficjalny tytuł serialu) rozgrywać będzie się 10 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Według Ewana McGregora, odtwórcy tytułowej roli, zdjęcia miały rozpoczynać się wiosną przyszłego roku, ale ostatnie informacje, które otrzymaliśmy, wskazują na datę znacznie bliższą – początek stycznia. Niedawno w sieci pojawiły się przecieki dotyczące ogłoszeń castingowych i, jeśli im wierzyć, oprócz Kenobiego i Vadera w serialu ważną rolę odegra jeszcze jedna, obecnie nieznana nam postać, w którą podobno Lucasfilm chce, aby wcieliła się Naomi Scott, Thuso Mbedu lub Anula Navlekar. Z czasem z całą pewnością doczekamy się oficjalnego wyjaśnienia i w tej kwestii – potwierdzenia albo zaprzeczenia tej informacji.

Obi-Wan Kenobi to jeden z wielu rozwijanych obecnie aktorskich seriali Star Wars produkowanych z myślą o dystrybucji na Disney+. Obecnie końca dobiega 2. sezon pierwszego z takich projektów, The Mandalorian, który cieszy się bardzo dobrymi opiniami większości fanów. Można mieć nadzieję, że również inne tytuły – zarówno ten poświęcony Mistrzowi Jedi, jak i oczywiście inne – takie jak Andor czy Ahsoka – będą satysfakcjonującymi elementami uniwersum Gwiezdnych wojen.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.