Seriale

[Plotka] Temuera Morrison wystąpi w „Obi-Wanie Kenobim”. Powrócą klony

Jeśli wierzyć ostatnim doniesieniom, produkcja serialu poświęconego postaci Obi-Wana Kenobiego powinna rozpocząć się już w ciągu najbliższych kilku tygodni. To oznaczałoby, że w niedalekiej przyszłości najprawdopodobniej znacznie częściej do sieci trafiać będą informacje na temat nadchodzącego projektu. Na ciekawe plotki można jednak natknąć się nawet obecnie.

Według prowadzących Kessel Run Transmissions jednym z członków obsady Obi-Wana Kenobiego będzie Temuera Morrison – aktor, którego twarz ma wiele postaci w uniwersum Gwiezdnych wojen – a to ze względu na fakt, iż wcielił się w Jango Fetta oraz (siłą rzeczy) w jego klony. I to właśnie klony ponownie mielibyśmy zobaczyć w serialu o Mistrzu Jedi. Projekt podobno miałby przedstawić wyjątkowy oddział specjalnie wyszkolonych klonów służących Imperium w roli łowców Jedi.

Taki scenariusz pokrywa się ze zdawkowym opisem sytuacji Obi-Wana, który zapewniła showrunnerka i reżyserka serialu. Na prezentacji pokazywanej na Disney Investor Day 2020 Deborah Chow rzeczywiście wspomniała o polowaniu na członków Zakonu. Ponadto obecność klonów w historii osadzonej zaledwie 10 lat po Epizodzie III nie wydaje się taka nieprawdopodobna. Warto jednak zaznaczyć, iż były to słowa bardzo ogólne i nietrudno się w nie wpisać, a prowadzącym Kessel Run Transmissions, choć zgodnie z prawdą informowali choćby o animacji The Bad Batch, zdarzają się wpadki – przed premierą 2. sezonu The Mandalorian podawali sporą ilość informacji na temat Ahsoki, które okazały się fałszywe. Na ten moment zalecamy więc oczywiście podchodzić do powyższych doniesień ze sporym dystansem.

Tak czy inaczej, pojawienie się takich klonów nie byłoby precedensem w obecnie rozwijanym kanonie, bowiem w ramach gry Jedi: Fallen Order mogliśmy już spotkać tzw. Purge Trooperów – żołnierzy szkolonych specjalnie pod kątem polowania na ocalałych Jedi, którzy wspierali w tym zadaniu Inkwizytorów. W kanonicznych źródłach znajdujemy również potwierdzenie, że przynajmniej część Purge Trooperów to właśnie klony Jango Fetta.

Obi-Wan Kenobi jest jednym z kilku planowanych gwiezdnowojennych seriali live action, produkowanych obecnie przez Lucasfilm. W tytułowego bohatera ponownie wcieli się rzecz jasna Ewan McGregor, wraz z którym powróci też inny aktor z Prequeli – Hayden Christensen ma bowiem wcielić się w Dartha Vadera.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.