Książki i komiksy

Zobaczcie infografikę z rycerzami Jedi wprowadzonymi do kanonu wraz z erą The High Republic

Zaledwie kilka dni dzieli nas od startu zupełnie nowej ery Gwiezdnych wojen, znanej pod nazwą The High Republic. Jak większość z Was już zapewne wie, główny ciężar tego okresu w historii galaktyki położony zostanie na przedstawienie z nieznanej dotąd perspektywy Zakonu Jedi, a także jego zmagań z tajemniczymi i brutalnymi Nihilami. Przybliżenie czytelnikom wydarzeń rozgrywających się przeszło 200 lat przed Mrocznym widmem wiąże się oczywiście z zaprezentowaniem nowych bohaterów (choć pośród nich znajdzie się też kilku dobrze nam znanych).

Dzięki ujawnianym stopniowo materiałom promocyjnym poznaliśmy już tylu rycerzy Jedi, że części z Was z pewnością ciężko się w tym połapać, jednak z pomocą przychodzi świetna infografika, przygotowana przez redaktorów włoskiej strony poświęconej książkom i komiksom osadzonym w odległej galaktyce – Star Wars: Libri & Comics.

Przedstawia ona każdego Jedi, jaki ma pojawić się w ramach The High Republic, wyszczególniając jednocześnie, w której książce bądź komiksie dana postać odegra rolę. To jednak nie wszystko, bowiem z legendy na samym dole możemy wyczytać, iż kolory obramowań wokół zdjęć i imion oznaczają, jakim kolorem miecza posługuje się dany Jedi, zaś grubość ramki odpowiada konkretnej randze w Zakonie. Mówiąc krótko, możecie poniżej zobaczyć kawał świetnej i wartej uwagi roboty.

Pierwsze książki z ery The High Republic zadebiutują za granicą 5 stycznia 2021 roku. Będą to Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a oraz A Test of Courage autorstwa Justiny Ireland.

Niestety, biorąc pod uwagę niedawne informacje na temat wycofania się Uroborosa z wydawania książek Star Wars w Polsce, raczej nie mamy co liczyć na to, że powieści z nowej ery prędko pojawią się w naszym języku.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.