Seriale

„The Mandalorian” najczęściej piraconym serialem 2020 roku

Jesteśmy już na mecie 2020 roku, można więc pokusić się o pewne podsumowania. Mijające miesiące nie były zbyt przychylne w zasadzie dla całego świata, fundując nam pandemię i parę innych katastrof. Na szczęście fani Star Wars mieli czym otrzeć łzy smutku – najpierw był to finałowy sezon The Clone Wars, a pod koniec roku 2. sezon The Mandalorian – i, jak się okazuje, ten drugi serial stał się laureatem pewnego niechlubnego plebiscytu.

Jak bowiem donosi portal TorrentFreak, przygody Dina Djarina zyskały miano najczęściej piraconego serialu 2020 roku. Tym samym produkcja Lucasfilmu wyprzedziła tytuły pokroju The Boys, Westworld, Wikingowie czy Star Trek: Picard.

Warto zaznaczyć, że na taki stan rzeczy może mieć wpływ kilka czynników. Przede wszystkim jest to brak platformy Disney+ na wielu światowych rynkach, czego najlepszym przykładem może być nasze własne podwórko. Popularność Mandalorianina i spora ilość uwagi, jaką poświęcały mu w ostatnich miesiącach media, przyczyniły się do ogromnego wzrostu zainteresowania (także w krajach, gdzie serial nie jest legalnie dostępny).

Co więcej, ostatnio znacznie mocniej skłaniamy się ku spędzaniu czasu w domu, na co duży wpływ ma wspomniana wcześniej pandemia koronawirusa. Częściej zostajemy na kanapie bądź przed biurkiem, a więc chętniej sięgamy po kolejne filmy, seriale czy gry wideo. O ile specjaliści z TorrentFreak zaznaczają, że sytuacja na świecie przyczyniła się również do wzrostu zainteresowania legalnymi źródłami treści, tak znów pojawia się kwestia braku dostępności części z nich – to zaś musiało zaowocować szukaniem w szarej strefie.

Na koniec przypomnimy tylko, że w 2019 roku The Mandalorian znalazł się dopiero na 3. miejscu opisywanej listy. Można więc przypuszczać, że na dużą popularność 2. sezonu wpłynęły pewne decyzje fabularne, a konkretnie umieszczenie w nim kilku rozpoznawalnych postaci z uniwersum Gwiezdnych wojen.

2021 rok jest już praktycznie za rogiem, więc pozostaje nam jedynie czekać na zapowiedziany już 3. sezon Mandalorianina, który jedna może zadebiutować nieco później, niż wstępnie zapowiadano.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.