Filmy

Kevin Feige: film Star Wars nie jest teraz priorytetem. Producent podekscytowany resztą projektów Lucasfilmu

Już od dłuższego czasu wiadomo, iż Kevin Feige – prezes Marvel Studios, wytwórni, która obecnie na rynku filmowym nie ma sobie równych w kwestii sukcesów finansowych – ma w przyszłości zająć się również Gwiezdnymi wojnami. Jak odległa jest jednak ta przyszłość?

Dopiero co poznaliśmy nazwisko scenarzysty planowanego filmu, w związku z czym łatwo zapomnieć, z jaką perspektywą właściwie się mierzymy. Jedyne kinowe produkcje Star Wars, o jakich wiemy, mają już ustalone konkretne daty premier – debiutować mają w grudniu roku 2023, 2025 i 2027. Pierwszy termin przeznaczony jest dla Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins, a drugi najpewniej dla filmu Taiki Waitiego, gdyż wiemy nawet, że od jakiegoś czasu twórca pracuje z Krysty Wilson-Cairns nad scenariuszem. Pozostawia to więc jedynie rok 2027, co Kevin Feige zdaje się niejasno potwierdzać w ostatnim wywiadzie udzielonym Variety, w którym przyznaje, iż jak na razie ma inne priorytety.

„Myślimy, że nie – to znaczy, um – wszystko, co słyszeliście, wyciekło. To nic, co oficjalnie ogłosiliśmy albo czym już zaczęlibyśmy się zajmować. Tak że dość powiedzieć, że skupiam się na wszystkich projektach Marvela, nad którymi teraz pracujemy. Co, gdzie, kiedy i jak z tym filmem, nie wiem. Nie mogę się za to doczekać The Book of Boba Fett, serialu Rogue One, serialu o Obi-Wanie, filmu Patty i filmu Taiki. Gdy tylko skończy Thor: Love and Thunder oczywiście.”

Informacje te nie powinny szczególnie dziwić, jeśli wziąć pod uwagę, jak napięty musi być grafik producenta. W ciągu najbliższych lat powstać ma zatrważająca wręcz ilość filmów i seriali należących do Marvel Cinematic Universe. Oczywistym powinno więc być, iż Feige nie znajdzie już czasu na więcej Gwiezdnych wojen – w wywiadzie z Colliderem sam potwierdził zresztą, w jakim stopniu zaangażowany jest w inne produkcje Lucasfilmu:

„Ani trochę.”

Film Star Wars Kevina Feige najprawdopodobniej trafi zatem na ekrany kin w grudniu 2027 roku. Za jego scenariusz odpowiadać będzie Michael Waldron (nadchodzące Loki i Doctor Strange in the Multiverse of Madness).

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.