Filmy

Reżyserka „Eternals” Marvela nakręci film Star Wars? Nowe informacje przeczą plotkom

W ubiegły weekend swoją premierę miała ostatnia produkcja Marvel Studios, film Eternals w reżyserii Chloé Zhao. Jednym z elementów składających się na ogólną dyskusję wokół nowego projektu były doniesienia i domysły na temat możliwości, iż chińska twórczyni miałaby zająć się również zapowiedzianym dwa lata temu filmem Star Wars, za produkcję którego odpowiadać będzie Kevin Feige.

Nie byłoby to zaskoczeniem – na stanowisko scenarzysty zaangażowany został już Michael Waldron, pracujący już na zlecenie Marvel Studios nad Lokim oraz Doktorem Strange’em w wieloświecie szaleństwa i zatrudnienie kolejnej osoby związanej z innymi projektami Kevina Feige do wyreżyserowania filmu wydaje się być oczywistym krokiem. Co więcej, producent bardzo chwalił Eternals i Zhao, sama reżyserka podsyciła spekulacje swoją niedawną wypowiedzią, a w końcu przed kilkoma dniami do sieci trafiły doniesienia mówiące wprost, iż to właśnie ona nakręci Gwiezdne wojny powstające pod okiem szefa Marvela.

Wygląda jednak na to, iż ten trop może okazać się całkowicie fałszywy. We wczorajszym raporcie The Hollywood Reporter pośród innych znalazła się bowiem informacja o tym, iż wbrew wieściom, które rozbrzmiewały na przestrzeni tego tygodnia, źródła portalu twierdzą, że Chloé Zhao nie będzie reżyserką filmu Star Wars Kevina Feige czy też nawet jakiegokolwiek innego filmu Star Wars, którego możemy spodziewać się w ciągu najbliższych lat. Oznacza to, iż znów pozostajemy bez wskazówek co do kwestii tożsamości potencjalnego reżysera lub reżyserki projektu.

Sam Feige jakiś czas temu stwierdził, iż póki co ta produkcja nie jest dla niego priorytetem, tak że niewykluczone, że sam jeszcze nie zaczął poważnych rozważań i poszukiwań – szczególnie, jeśli nie planuje przypisać stanowiska któremuś z twórców, z którymi pracował już w Marvel Studios i zamiast tego zamierza dokonać mniej oczywistego wyboru lub na przykład sięgnąć po sprawdzone nazwiska ze świata Gwiezdnych wojen, z którymi nie miał jeszcze okazji pracować, jak choćby Riana Johnsona.

Film Star Wars produkcji Kevina Feige prawdopodobnie trafi na ekrany kin w grudniu roku 2027. Do tego czasu zobaczyć mamy jeszcze dwie inne kinowe produkcje, których akcja osadzona będzie dawno temu w odległej galaktyce: pierwszy w 2023 – według ostatnich plotek dokładniej w okresie Starej lub Wielkiej Republiki, a drugi w 2025 – reżyserowany przez Taikę Waititiego na bazie scenariusza autorstwa jego oraz Krysty Wilson-Cairns.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.