Publicystyka

Znane postacie, które mogą pojawić się w „Star Wars: The Bad Batch”

the-bad-batch-postacie-1.jpg

Wielkimi krokami zbliża się premiera wyczekiwanego przez fanów serialu The Bad Batch (pol. Parszywa zgraja). Będziemy mieli okazję dokładnie obejrzeć przemianę Republiki Galaktycznej w Imperium i poznać losy żołnierzy-klonów po wykonaniu Rozkazu 66.  Na okres ten przypada wiele tajemniczych i nierozwijanych do tej pory wątków, ale także początek drogi wielu bohaterów, których znamy z seriali i filmów. Kogo z nich będziemy mogli zobaczyć u boku Oddziału 99? Oto subiektywna, oparta na przypuszczeniach i plotkach lista postaci, które mogą pojawić się w nowej serii animowanej już 4 maja na Disney+.

1. Komandor Wolf, Kapitan Gregor

Nasze zestawienie zaczniemy od dwóch żołnierzy-klonów, których losy zaraz po wydarzeniach ukazanych w Zemście Sithów są na ten moment bardzo niejasne. Komandor Wolf (CC-3636), który służył w 104 Batalionie ,,Wolf Pack”, oraz Kapitan Gregor (CC-5576-39), dowódca oddziału komandosów Foxtrot, to jedni z niewielu żołnierzy, jakich losy mogliśmy śledzić po wydarzeniach z Epizodu III.  Dzięki serialowi Rebelianci wiemy, że obydwaj z całą pewnością przeżyli wojnę i pozbyli się swoich chipów kontrolujących, a finalnie dołączyli do jednej z rebelianckich komórek pod dowództwem Komandora Sato. Do tej pory okoliczności ich odejścia z Imperium nie są znane, wiadomo jednak, że zrobili to z pomocą Kapitana Reksa. Dzięki najnowszemu zwiastunowi The Bad Batch wiemy, że klon ten z całą pewnością pojawi się w serialu, możemy więc mieć nadzieję na udział w fabule również jego kompanów, a także rozwinięcie wątku wszystkich trzech weteranów tuż po zakończeniu wojny.

2. Hera Syndulla

Jeden z najlepszych pilotów i dowódców Sojuszu Rebeliantów, a także kapitan frachtowca „Duch”, również ma szansę pojawić się w nowym serialu. Plotki na ten temat niedawno zaczęły krążyć po sieci, gdy aktorka odpowiedzialna za rolę Hery Syndulli w serii Rebelianci, Vanessa Marshall, na swoim twitterowym profilu dodała entuzjastyczny wpis na temat drugiego zwiastuna The Bad Batch. Biorąc pod uwagę historię postaci, mimo że w tym czasie będzie jeszcze dzieckiem, gościnny występ zdaje się być całkiem prawdopodobny.  W serialu zobaczymy jednego z przyszłych rebelianckich przywódców, partyzanta Sawa Gerrerę, co sugeruje pojawienie się innych postaci w przyszłości walczących z Imperium. Według książki Nowy świt Hera pozna rycerza Jedi Kannana Jarusa dopiero wiele lat później, więc jeśli pojawi się u boku Oddziału 99, to z całą pewnością bez przyszłej załogi „Ducha” z serialu Rebelianci. Być może spotkamy ją w towarzystwie jej ojca, Chama Syndulli, będącego znanym bojownikiem o wolność planety Ryloth.

3. Wullf Yularen

Z tego, co do tej pory mieliśmy okazję wywnioskować na temat nadchodzącego serialu, oprócz Oddziału 99 dużą rolę odegra kwestia przemian w Wielkiej Armii Republiki pod zwierzchnictwem Imperium. Admirał Yularen jest nie tylko weteranem Wojen klonów, ale też  jednym z najbardziej znanych i cenionych oficerów marynarki. Podczas służby pod generałem Anakinem Skywalkerem wielokrotnie – dzięki swojemu chłodnemu zmysłowi strategicznemu – był w stanie realizować szalone taktyki młodego rycerza Jedi. Z książek, seriali oraz filmu Nowa nadzieja wiemy, że w czasach Imperium zachował wysoką pozycję w strukturach Imperialnego Biura Bezpieczeństwa i stał się jednym z najbliższych współpracowników Wielkiego Moffa Tarkina, mając swój udział w budowie pierwszej Gwiazdy Śmierci. Ponieważ ten drugi pojawił się w zwiastunie serialu, możemy mieć nadzieję na chociażby gościnny występ Admirała Yularena w fabule The Bad Batch i szansę na zapoznanie się z początkami jego kariery w nowych strukturach wojskowych Imperium.

4. Komandor Cody

CC-2224 to bez wątpienia jeden najbardziej znanych i skutecznych dowódców Armii klonów. Dowiódł swoich umiejętności wielokrotnie podczas służby jako dowódca 212 Legionu. Bez wahania zagregował na Rozkaz 66, jednak nie zdołał zabić Obi-Wana Kenobiego podczas bitwy na Utapau. Informacji na temat jego dalszych losów jest bardzo niewiele – po rozpoczęciu służby w armii Imperium prawdopodobnie zajął się szkoleniem nowych jednostek. Gdy po raz pierwszy widzimy w akcji oddział Bad Batch, dowiadujemy się, że pomysłodawcą utworzenia jednostki (oraz właściwie jedyną uznaną przez niego siłą zwierzchnią) był właśnie Komandor Cody. Sprawia to, że jego udział w fabule wydaje się niemal pewny. Nawet jeśli te przypuszczenia się nie potwierdzą, prawdopodobnie i tak możemy liczyć przynajmniej na garść nowych informacji na temat jego dalszych losów.

5. Bo-Katan Kryze

Podobnie jak w przypadku Hery Syndulli, wskazówek co do udziału tej postaci w serialu możemy szukać poza uniwersum. Aktorka Katee Sackhoff, która grała mandaloriankę w Wojnach klonów, Rebeliantach i The Mandalorian, udostępniła na swoim profilu nowy zwiastun. Tym razem jednak to nie wszystko – wraz z premierą nowych figurek FunkoPop pojawił się opis postaci Bo-Katan, gdzie znaleźć można wzmiankę o tym, iż jest ona bohaterką nadchodzącej produkcji. Nie jest to potwierdzona informacja, jednak losy bohaterki pomiędzy bitwą o Mandalorę a akcją serialu Rebelianci nie są znane. Pozostaje więc tylko czekać na potwierdzenie tych obiecujących plotek i uzupełnienie historii kolejnej ważnej postaci.

6. Inkwizytorzy

Jest to prawdopodobnie najbardziej wątpliwa pozycja na tej liście, ponieważ serial zdaje się – podobnie jak Łotr 1 – unikać udziału postaci wrażliwych na Moc i skupiać się na innych bohaterach. Mimo wszystko jednak to właśnie w tym okresie Darth Vader odnalazł pierwszych uczniów i rozpoczął ich szkolenie. Oprócz polowania na ocalałych Jedi, ich zadaniem było zapewnienie ochrony interesom Imperium poza hierarchią wojskową. Ponadto do tej pory mieliśmy stosunkowo mało okazji, by dowiedzieć się więcej na ich temat, jak na przykład miało to miejsce w przypadku Maula czy Ahsoki Tano. Pozostaje tylko liczyć na miłą niespodziankę po premierze serialu.

7. Boba Fett

W obydwu zwiastunach serialu mieliśmy okazję zobaczyć kilka ujęć postaci, których wygląd sugerowałby profesję łowców nagród. Jeśli ten wniosek okazałby się trafny, moglibyśmy liczyć na pojawienie się młodego Fetta i jego towarzyszy, których wcześniej mieliśmy okazję zobaczyć w serialu Wojny klonów. To właśnie pomiędzy końcem wojny a akcją Epizodu V Boba Fett stał się jednym z najbardziej znanych i skutecznych łowców nagród w galaktyce. Jego losy w tym czasie są mało znane i na pewno mogłyby zostać kanonicznie uzupełnione. Czy miał okazję poznać członków Oddziału 99? Dowiemy się już niebawem.

Niezależnie od tego, czy chociaż część powyższych przewidywań się potwierdzi, z pewnością możemy liczyć na nowych, ciekawych bohaterów, dużo akcji i odkrycia wielu nieznanych do tej pory szczegółów oraz wątków z gwiezdnego uniwersum. Po wspaniałym finale 7. sezonu Wojen klonów, tym razem poprzeczka ustawiona jest naprawdę wysoko. Teorii i analiz możliwej drogi, jaką wybierze serial, nie brakuje, a my z nadzieją oczekujmy premierę Parszywej zgrai już 4 maja na Disney+.

Podobne posty

3 komentarzy

  1. grogu pojawia się w uniwersum dopiero po upadku imperium a akcja serialu the bad batch jest umiejscoowiona zaraz po rozkazie 66

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.