Seriale

[Plotka] Darth Revan ma pojawić się w nadchodzącym projekcie na Disney+

revan-the-acolyte-disney-plus-1.jpg

W ostatnim czasie uniwersum Gwiezdnych wojen rozrasta się w niespotykanym wcześniej tempie. Za sprawą nowych seriali wiele postaci, które do tej pory mogliśmy znaleźć jedynie w grach i książkach, ma okazję zawitać na małym ekranie. Jak się okazuje, jednym z takich bohaterów może być Darth Revan, znany między innymi w serii gier Knights of The Old Rebublic. Według najnowszej plotki prawdopodobnie pojawi się on w ramach zapowiedzianego niedawno serialu The Acolyte na platformie Disney+.

Revan to jeden z najbardziej znanych Sithów i jednocześnie jeden z najlepiej rozpoznawalnych członków Zakonu Jedi. Jak wiemy z niekanonicznych gier wideo, wraz ze swym przyjacielem, Malakiem, wbrew woli Rady Jedi stanął do walki z rosnącymi w siłę Mandalorianami. Revan i Malak zdołali uratować Republikę, jednak finalnie mistrz i uczeń stanęli na czele nowego Imperium Sithów. Niespodziewanie Revan powrócił na Jasną stronę Mocy i pokonał swego dawnego ucznia. Historię tę możecie poznać lepiej dzięki grom z serii KotOR oraz książce Star Wars The Old Rebublic: Revan.

The Acolyte to produkcja, która ma być bardzo szczególna dla świata Gwiezdnych wojen, bowiem do tej pory w większości historii mogliśmy oglądać starcia Ciemnej i Jasnej strony Mocy z perspektywy Zakonu Jedi i innych pozytywnych bohaterów. Tym razem nowy serial skupi się na ich największych rywalach – Sithach – a konkretnie okresie ostatnich lat tak zwanej ery Wielkiej Republiki. Na produkcję przyjdzie nam niestety jeszcze sporo poczekać, gdyż Lucasfilm chce skupić się na niej dopiero wówczas, gdy inna ważna seria, The Mandalorian, dotrze do swojego ostatecznego finału. Mimo wszystko już teraz otrzymujemy garść ciekawych teorii, włącznie z plotką na temat występu Dartha Revana właśnie w tym projekcie.

Odpowiada za nią prowadzący Kessel Run Transmissions, Corvey Van Dyke, który wystąpił niedawno w podcaście HoloNet Marauder:

„Jeśli jesteście fanami Knights of the Old Republic, Darth Revan już niedługo wróci do kanonu w produkcji powiązanej z Disney+[…].

Oczywiście nie zgadza się chronologia, jednak jestem pewien, że jest grafika koncepcyjna z nim [Revanem] w formie hologramu, która pochodzi z The Acolyte. Może to wskazówka dla jego ewentualnej własnej serii.”

Na korzyść tej teorii przemawia fakt, że od jakiegoś czasu Revan coraz częściej pojawia się wśród oficjalnych produktów promocyjnych. W zeszłym roku otrzymaliśmy figurki tej postaci zarówno z serii FunkoPop, jak i The Black Series, zaś firma Hasbro przygotowuje też replikę miecza Lorda Sithów. Co jeszcze istotniejsze, sam Revan od pewnego czasu znajduje się już w obowiązującym kanonie odległej galaktyki, a to za sprawą przewodnika ilustrowanego z The Rise of Skywalker. Warto jednak zauważyć, że wspomniane przesłanki równie dobrze mogą mieć związek z potwierdzonym przez uznanego dziennikarza remasterem KotOR-a. Wszystko to może stanowić sugestię dotyczącą przyszłości bohatera we franczyzie Star Wars, jednak nierozstrzygniętą kwestią pozostaje, jaka będzie to przyszłość.

Jeśli opisana powyżej plotka się potwierdzi, The Acolyte może wreszcie dokonać tego, czego fani Star Wars oczekują od wielu lat i otworzyć drogę do samodzielnego serialu o uwielbianej postaci. Taki zabieg miał niedawno miejsce w Manalorianinie, za sprawą którego w przyszłości będziemy mogli obejrzeć aktorską serię o Ahsoce Tano. Zapewne minie jeszcze trochę czasu, zanim będziemy mogli potwierdzić tę plotkę, jednak bez wątpienia warto uzbroić się w cierpliwość i doczekać powrotu Revana do kanonu.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.