Seriale

Producentka „Star Wars: The Bad Batch” wyjawia rolę Jedi w serialu

Za nami premiera pierwszego odcinka serii The Bad Batch – epizod Pokłosie osadzony został w kulminacyjnym momencie Wojen klonów, jakim było wykonanie Rozkazu 66 oraz towarzyszące mu bezpośrednie następstwa. W ramach ponad 70-minutowego widowiska mogliśmy obserwować, jak w całej sytuacji odnajdują się główni bohaterowie, bowiem członkowie Oddziału 99 byli świadkami egzekucji mistrzyni Jedi Depy Billaby oraz ucieczki jej padawana, Caleba Dume’a (później znanego jako Kanan Jarrus). Choć w teorii część członków Zakonu Jedi przeżyła rzeź przygotowaną przez Imperatora Palpatine’a, to raczej nie powinniśmy spodziewać się, że będziemy często trafiać na nich w ramach nowej animacji.

Z wywiadu udzielonego portalowi Comicbook.com przez Jennifer Corbett, pełniącą rolę producentki serii animowanej, dowiadujemy się, że okres zaraz po wykonaniu Rozkazu 66 daje duże pole do popisu w kontekście budowania historii bez udziału Jedi, bowiem nie znamy zbyt wielu użytkowników Jasnej strony Mocy, którzy aktywnie działaliby na szkodę Imperium tak krótko po Wielkiej Czystce.

„Cóż, jest to mroczny czas dla Jedi, jak sami mogliście zobaczyć w trakcie wykonywania Rozkazu 66. Ludzie już w pewnym sensie znają tę historię i wiedzą, co dzieje się z Jedi i jak wiele lat trwa, zanim ktokolwiek z Zakonu przeciwstawi się Imperium.”

Corbett wyjaśnia również, że fabuła Parszywej zgrai to dobra okazja, by nieco poszerzyć historię klonów, które przecież wciąż istniały i pełniły ważną rolę w pierwszych latach istnienia Imperium Galaktycznego.

„Myślę, że kontynuowanie historii klonów jest wyzwalające, ponieważ wydaje się, że ich historia jeszcze się nie skończyła. Teraz, gdy Jedi – przynajmniej w oczach Bad Batch – odeszli, co to oznacza dla posuwającej się naprzód galaktyki i dla samego Oddziału? Bo tak naprawdę wszystko zawdzięczają Republice. Nie byli oni co prawda bardzo blisko Jedi, ale na pewno wspólnie zaprowadzali porządek. A teraz wszystko się zmieniło… Uwielbiam wolność i niepewność panującą w tym okresie.”

Nowe odcinki Star Wars: The Bad Batch będą pojawiać się w każdy piątek, przy czym drugi zadebiutuje już 7 maja. 1. sezon serialu łącznie będzie składał się z 16 epizodów, których długość szacuje się na średnio 30 minut.

Podobne posty

Jeden komentarz

  1. Taka ilość odcinków i czasów ich trwania jest świetna. Poziom póki co jest również. Czekanko, czekanko i jeszcze raz czekanko na dalszy ciąg wydarzeń ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.