Gry

Szef Disneya opowiada o grze Star Wars z otwartym światem od Ubisoftu

W ostatni weekend miało miejsce jedno z ważniejszych wydarzeń w branży gier wideo, czyli targi E3, podczas których wydawcy i deweloperzy prezentowali swoje nadchodzące produkcje. Choć fani Gwiezdnych wojen musieli w tym roku obejść się smakiem, bowiem nie doczekaliśmy się żadnych gwiezdnowojennych zapowiedzi, to mimo wszystko podczas imprezy pojawił się drobny akcent związany z marką Star Wars. Mowa o nadchodzącej grze z otwartym światem od Ubisoftu, której zapowiedzi doczekaliśmy się na początku tego roku.

Starszy wiceprezes ds. gier i interaktywnych doświadczeń w Disney, Sean Shoptaw, udzielił wywiadu serwisowi IGN w związku z zapowiedzianą w ten weekend grą Avatar: Frontiers of Pandora, która również produkowana jest pod pieczą Ubisoftu. Jednak w trakcie rozmowy pojawił się także temat gry Star Wars z otwartym światem, tworzonej przez podległe francuskiemu wydawcy studio Massive Entertainment.

Jak stwierdził Shoptaw, już na pierwszym spotkaniu w ekipie odpowiedzialnej za tytuł można było wyczuć ogrom pasji do Gwiezdnych wojen.

„Pierwsze spotkanie, które mieliśmy z Massive w związku z grą Avatar po przejęciu Foxa, było tak naprawdę punktem wyjścia dla gry z uniwersum Gwiezdnych wojen. Ze strony całego zespołu emanowała taka twórcza pasja wokół marki Star Wars, że była to po prostu naturalna ewolucja relacji, co ostatecznie doprowadziło do powstania projektu gry z Gwiezdnych wojen, którą ogłosiliśmy nie tak dawno temu.”

Następnie Shoptaw odniósł się do samej idei stworzenia gry Star Wars z otwartym światem. Jak stwierdził, pomysł ten nie wyszedł bezpośrednio od studia Massive, gdyż Disney już wcześniej zdawał sobie sprawę z tego, że fani mocno pragną tego typu produkcji osadzonej w odległej galaktyce.

„Z pewnością mieliśmy aspiracje związane z grą Star Wars w otwartym świecie. Pomysł na nią nie pochodził wyłącznie od Massive, ale spodobał im się do tego stopnia, że znacznie ułatwiło to kontynuowanie rozmów. Jesteśmy świadomi tego, o co fani prosili i czego pragnęli od dłuższego czasu.”

Pozostaje jednak pytanie, dlaczego Disney tak długo zwlekał z daniem zielonego światła dla tego typu produkcji w świecie Gwiezdnych wojen, skoro potencjał istnieje od dawna, a sama marka należy do koncernu już od lat? Shoptaw odpowiedział, poniekąd sugerując, że Electronic Arts, które do niedawna miało wyłączność na tworzenie gier Star Wars, nie było dobrym partnerem do takiego projektu.

„Chcieliśmy to zrobić z odpowiednim partnerem we właściwym czasie… Myślę, że łatwo jest chcieć szybko się za coś zabrać, zwłaszcza gdy wiemy, że jest na to zapotrzebowanie, ale musimy być zdyscyplinowani zarówno w kwestii tego, kiedy się za coś bierzemy, jak i tego, z kim zaczynamy to robić.”

Sean rozwinął swoją wypowiedź, dodając, że ostatecznie tytuł będzie wart czasu, jaki musimy na niego poczekać.

„Choć zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie istniały ambicje, by stworzyć taki projekt, to naprawdę chcieliśmy, aby przyszło to we właściwym czasie z odpowiednim partnerem. Najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to zrobić coś takiego źle i po swojemu, co nie będzie przemawiało do fanów lub nie spełni ich wymagań. Tak więc z pewnością czujemy, że warto będzie poczekać.”

Czuć, że tym razem szefostwo Disneya jest przekonane o tym, iż znalazł się odpowiedni partner do stworzenia takiej gry. Na koniec Shoptaw dodał, że wszystkie osoby zaangażowane w projekt są podekscytowane tym, w jakim kierunku on zmierza.

„Jesteśmy bardzo, bardzo podekscytowani tym, dokąd zmierza ta gra. Właśnie tego ranka rozmawiałem z zespołem Massive i byłem ogromnie podekscytowany kierunkiem, w jakim zmierza nasz projekt (…).”

Produkcja studia Massive Entertainment jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju, jednak już teraz wiemy, że tytuł powstanie na bazie silnika Snowdrop. Julian Gerighty, odpowiedzialny wcześniej za takie tytuły, jak The Division 2 i The Crew, pełni funkcję dyrektora kreatywnego gry z odległej galaktyki.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.