Filmy

Wiemy, kto wyreżyseruje film Star Wars produkcji Kevina Feige?

Minęły już ponad dwa lata, odkąd dowiedzieliśmy się, iż Kevin Feige – wówczas prezes wytwórni Marvel Studios, a obecnie dyrektor kreatywny Marvela – wyprodukuje dla Lucasfilmu kinowy projekt osadzony w świecie Gwiezdnych wojen. O filmie wciąż nie wiemy zbyt wiele, poznaliśmy jedynie nazwisko jego scenarzysty i możemy domyślać się, kiedy zadebiutuje na wielkim ekranie.

Niewykluczone jednak, iż właśnie dotarły do nas wskazówki dotyczące tożsamości osoby odpowiedzialnej za reżyserię. W związku ze zbliżającą się premierą Eternals, Al Horner przeprowadził dla magazynu Empire wywiad z Chloé Zhao. Jako że reżyserka parokrotnie odniosła się do Star Wars jako bardzo bliskiej jej marki, w końcu została spytana, czy chciałaby wyreżyserować film, którego akcja rozgrywałaby się w odległej galaktyce. Jej odpowiedź okazała się w pewnym aspekcie zaskakująca.

„Hmmm. Muszę uważać, co tutaj powiem. Tak. Dość powiedzieć, że to świat, który darzę ogromną czcią, bo był bardzo ważną częścią mojego życia.”

Wzmianka o ostrożności jest bardzo ciekawa – Zhao moment później bez zahamowania przyznała, że chciałaby zrealizować film Star Wars, więc nie wydaje się, by miał to być przypadek twórczyni obawiającej się wypaść jak osoba publicznie błagająca wytwórnie o pracę (co jest częstym powodem unikania podobnych pytań przez niektórych reżyserów). Mogłoby zatem chodzić tu o możliwy – już dokonany i nieogłoszony lub właśnie negocjowany – angaż do projektu Kevina Feige.

Producent prawdopodobnie chciałby zaangażować na stanowisko reżysera kogoś, z kim miał okazję pracować już w ramach kreowania MCU, co zresztą potwierdza zatrudnienie Michaela Waldrona (Loki, Doktor Strange w wieloświecie szaleństwa) jako scenarzysty. Nadchodzący film Zhao dla Marvel Studios podobno bardzo go zadowala, a ponadto reżyserka w międzyczasie zdobyła Oscara za Nomadland. Z pewnością mógłby to być zatem kuszący wybór.

Nie oznacza to oczywiście, iż Chloé Zhao rzeczywiście jest reżyserką filmu Star Wars Kevina Feige i nawet jeśli trwają jakieś negocjacje w tej kwestii, podobny angaż nie musi koniec końców dojść do skutku. Na ten moment jest to jednak nasz jedyny trop.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.