Seriale

[Spoilery] Wyciekła fabuła „The Book of Boba Fett”

Do premiery The Book of Boba Fett pozostał już nieco ponad tydzień – w Sieci codziennie możemy natknąć się na nowe materiały promocyjne, a od dziś powinniśmy zacząć także wystrzegać się spoilerów, bowiem wyciekła rzekoma fabuła całego serialu.

Wyciek pojawił się w serwisie 4chan już 9 grudnia, jednak dopiero dziś nabrał popularności w związku z jego usunięciem na mocy prawa autorskiego, co może wskazywać na prawdziwość ujawnionych tam informacji. To jednak niejedyna poszlaka, bo sama fabuła brzmi bardzo wiarygodnie i utrzymana jest w duchu 2. sezonu The Mandalorian, jak i innych dzieł, w których maczał palce Dave Filoni. Nie przedłużając bardziej, przyjrzyjmy się, co dokładnie ma się wydarzyć w Księdze Boby Fetta.

To chyba oczywiste, ale w tym miejscu przestrzegamy Was przed SPOILERAMI. Prosimy o nieudostępnianie poniższej treści w komentarzach w mediach społecznościowych, aby zminimalizować ryzyko, że przeczyta to ktoś, kto nie chce poznawać fabuły serialu wcześniej.

Boba oraz Fennec mają zająć się zjednoczeniem gangów i pomniejszych syndykatów, przywodzących na myśl uniwersum Mad Max, które zwróciły się przeciwko sobie po śmierci Jabby. W tym samym czasie przyczółek na Tatooine planuje ulokować… Szkarłatny Świt, kierowany przez Qi’rę (w którą ponownie wcieli się Emilia Clarke) oraz podstarzałego Cada Bane’a (jego głosem będzie znany z animacji Corey Burton). Qi’ra i Cad będą widzieć w Bobie zagrożenie i wyślą jego śladem kilku łowców nagród, w tym znanego z komiksów Wookiego Czarnego Krrsantana. Boba stoczy z nim brutalny pojedynek, podobny do starcia Dina z bagnorożcem w 1. sezonie The Mandalorian.

W trakcie wizyty w jednym z miast Boba natknie się na dziewczynę z ulicy, która będzie mu przypominać jego młodość. Koniec końców dziewczyna trafi pod jego skrzydła i będzie katalizatorem przyszłych wydarzeń. W jednym z odcinków pojawi się rancor Muchi z The Bad Batch. Oswojona przez Bobę będzie jego wierzchowcem w jednym odcinku, lecz później zostanie wypuszczona na wolność.

W 5. odcinku czeka na fanów prawdziwa bomba, bo mamy zobaczyć na ekranie Reksa i Echo (w obu wcieli się oczywiście Temuera Morrison). Echo ma mieć nową rękę, zaś Reksa zobaczymy w stroju podobnym do tego, jaki nosił na Endorze w Powrocie Jedi. Ich intencje nie będą zbyt jasne, bo spotkanie przerwie atak Bosska i innych łowców nagród, którzy zostaną rozgromieni – Boba oszczędzi jednak Bosska. Rex i Echo odejdą, by wrócić, kiedy Boba upora się z problemami.

Po tym, jak Boba zjednoczy podziemie, a łowcy nagród zawiodą, Qi’ra wyśle do walki Cada Bane’a. Widząc przywiązanie Boby do wspomnianej wcześniej dziewczynki, Bane porwie ją, czym doprowadzi do finałowego pojedynku z Fettem, który przyniesie mu śmierć. Od tego czasu dziewczyna rozpocznie życie wspólnie z Bobą i Fennec, pobierając od nich lekcje. Qi’ra wstrzyma dalsze operacje Szkarłatnego Świtu.

Rex wróci na Tatooine, jednak tym razem z Dinem Djarinem, który będzie chciał przekonać Bobę, by ten stanął u jego boku podczas walk o odbicie Mandalory, co ma być zapowiedzią 3. sezonu Mandalorianina.

Jak wspomniałem wcześniej, liczne pojawienia się znanych postaci, zwłaszcza tych o dużej roli w animacjach nadzorowanych przez Filoniego, mogą skłaniać ku refleksji, że wyciek jest wiarygodny. W oczy rzuca się też ponowne wykorzystanie schematu relacji ojca i przybranego dziecka, który poza The Mandalorian obserwowaliśmy w Parszywej zgrai. Prawdopodobnie najbardziej zaskakujące jest pojawienie się Qi’ry i Szkarłatnego Świtu – dawna miłość Hana Solo i jej organizacja dopiero co stali się centralnym motywem komiksowej części uniwersum i poświęcono im całą trylogię miniserii.

Czas pokaże, czy opisane powyżej przecieki okażą się prawdziwe. Premiera The Book of Boba Fett zaplanowana jest na 29 grudnia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.