Gry

Jak bardzo «otwarty» jest świat w „LEGO Star Wars: The Skywalker Saga”?

Niecałe dwa tygodnie dzielą nas od premiery LEGO Gwiezdnych wojen: Sagi Skywalkerów, w związku z czym do sieci bezustannie spływają nowe doniesienia na temat produkcji. W ostatnich dniach poznaliśmy m.in. pełną listę aż 300 postaci, jakie pojawią się w podstawowej wersji gry, a także nazwiska znanych aktorów, mających użyczyć swoich głosów bohaterom. Tym razem dowiadujemy się nieco więcej na temat struktury świata oraz możliwościach podróżowania po powierzchniach planet.

Do tej pory twórcy ze studia TT Games przekazywali jedynie, iż najnowsza odsłona LEGO Star Wars będzie posiadała otwarty świat, co większość graczy i dziennikarzy branżowych odbierała jako obietnicę realnej otwartości planet i przestrzeni kosmicznej. Pojawiły się jednak przesłanki mówiące, że taka interpretacja obietnic deweloperów mogła być nieco na wyrost, a możliwości eksploracji będą bardziej ograniczone niż wcześniej zakładano.

AshnFlash miał już okazję zanurzyć się w rozgrywkę w ramach dostępu dla mediów i na swoim kanale przekazał kilka istotnych informacji dotyczących rzeczywistej struktury map, posługując się przykładem planety Tatooine.

Jak dowiadujemy się z wypowiedzi youtubera, planeta, na której miał okazję prowadzić rozgrywkę, podzielona została na zamknięte regiony – takie jak Mos Eisley, Pałac Jabby czy Pustkowia Jundlandii – pomiędzy którymi wymagane jest skorzystanie z szybkiej podróży za pomocą landspeedera lub promu. Innymi słowy, nie ma możliwości, by na własną rękę przemierzyć drogę z jednej lokacji do drugiej.

Czy to źle? Pewne osoby mogą odebrać tę nowinę jako swego rodzaju zawód, jednakże należy pamiętać, iż stworzenie rozległych obszarów dla każdej z 24 planet zawartych w grze, które dodatkowo byłyby ze sobą bezpośrednio połączone, mogłoby okazać się zadaniem bardzo trudnym… żeby nie powiedzieć, że wręcz karkołomnym. Chyba lepiej, aby treść na mapach była bardziej skondensowana, zapewniając przy tym stałe źródło wrażeń.

Należy podkreślić, iż nadal możliwe będzie swobodne eksplorowanie półotwartych przestrzeni (zarówno tych w kosmosie, jak i na planetach), jakich zapewne będzie całkiem sporo.

LEGO Gwiezdne wojny: Saga Skywalkerów zadebiutuje na rynku już 5 kwietnia. Tytuł ukaże się na komputerach PC i konsolach PlayStation 4PlayStation 5Xbox OneXbox Series X/S oraz Nintendo Switch.


Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.