Seriale

Aktor głosowy Anakina o tym, dlaczego obejrzenie „Wojen klonów” przez Haydena Christensena jest bardzo ważne

Matt Lanter miał niedawno okazję udzielić wywiadu dla SFFGazette.com, w trakcie którego omówił swoją pracę nad Star Wars: The Clone Wars oraz dubbingowanie Anakina Skywalkera. Aktor przyznał, że ucieszyło go, gdy dowiedział się, że odtwórca aktorskiej wersji bohatera Gwiezdnych wojen, Hayden Christensen, nadrobił zaległości i obejrzał całą animowaną serię w ramach przygotowań do Obi-Wana Kenobiego.

Jak wyjaśnił Lanter, siedem sezonów Wojen klonów oraz występ Vadera w Rebeliantach ujawniły widzom wiele niuansów na temat historii bohatera – animacje zrobiły coś, czego filmy nigdy nie byłyby w stanie oddać. Gdy zapytano go o wypowiedź Christensena odnośnie obejrzenia seriali, Matt odparł:

„Czytałem to! Cieszę się, że obejrzał Wojny klonów i przyznał to publicznie. Jako aktor, myślę, że to naprawdę mądre posunięcie z jego strony, niezależnie od tego, czy to ja użyczałem głosu, czy nie. Z Wojen klonów można dowiedzieć się naprawdę wiele o Anakinie Skywalkerze. Rozwój tej postaci rozciągał się na siedem sezonów. Hayden nie miał takiego komfortu w filmach. Stanął przed ciężkim zadaniem, bo w bardzo krótkim czasie musiał przemieścić Anakina od etapu rozwydrzonego nastolatka do najbardziej kultowego złoczyńcy wszech czasów.

Wojny klonów przekazują mnóstwo detali dotyczących relacji Anakina, sposobu, w jaki traktuje ludzi, oraz jego przygód. Myślę, że to wspaniałe. Niezmiernie cieszy mnie, że rola, w którą tyle zainwestowałem, ma tak wielkie znaczenie. To świetnie, że [Hayden] mógł przeżyć te przygody.”

Matt Lanter miał garść małych występów również w Rebeliantach, bowiem w paru momentach przewinął się tam głos serialowego Anakina. Jedna z najciekawszych scen dubbingowanych przez aktora znalazła się w finale 2. sezonu animacji – maska Vadera została uszkodzona podczas walki z Ahsoką, dzięki czemu przez moment mogliśmy usłyszeć Skywalkera znanego nam z The Clone Wars. Aktor głosowy został zapytany, czy byłby gotowy powrócić do roli, gdyby miał podłożyć głos mrocznej wersji swojego bohatera, tak jak Hayden Christensen ma odtworzyć mroczne alter ego Anakina.

„To świetne pytanie. Zamaskowany Darth Vader wydaje się zupełnie inną osobą niż Anakin. Nawet w filmach postać o tubalnym głosie Jamesa Earla Jonesa, którą znamy jako Dartha Vadera, wydaje mi się zupełnie inna. Czy chciałbym zagrać w tę wersję? Możliwe. Natomiast czuję, że pod wieloma względami byłoby to duże wyzwanie, ponieważ to inny bohater.

Jeśli jednak wspomniałeś konkretnie o niezamaskowanej wersji, byłoby to całkiem fajne. W tej wyjątkowej scenie z Rebeliantów dosłownie widzieliśmy, jak hełm pękł na jego twarzy – przez moment mogliśmy zobaczyć Anakina i Vadera jednocześnie. Było to dobitne przypomnienie, że w środku wciąż jest osoba, którą kochaliśmy i znaliśmy jako Anakina.”

Nieco ponad rok temu Matt Lanter obiecał, że jeszcze powróci do swojej roli w świecie Gwiezdnych wojen, jednak od tamtej pory nie dotarły do nas żadne wieści o zaangażowaniu aktora w jakikolwiek projekt ze świata Star Wars. Niewykluczone jednak, że niebawem usłyszymy go w ramach animacji Tales of the Jedi, której zapowiedzi mamy doczekać się podczas tegorocznego Star Wars Celebration.

Źródło: Star Wars News Net

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.