Seriale

Hayden Christensen: pojedynki na miecze świetlne w „Obi-Wanie Kenobim” bliższe Prequelom niż Oryginalnej Trylogii

Majowe wydanie Total Film zaskakuje nas nowymi rewelacjami na temat nadchodzącej serii Star Wars: Obi-Wan Kenobi. Jeszcze pod koniec kwietnia mogliśmy zapoznać się z wypowiedziami reżyserki produkcji, Deborah Chow, obiecującej niespodzianki, mające pojawić się na naszych ekranach, oraz Ewana McGregora, który opowiedział o tym, co czuł, gdy dane mu było stanąć twarzą w twarz z Darthem Vaderem. Tym razem swoje pięć groszy dorzuca Hayden Christensen, zdradzając na łamach magazynu kilka naprawdę ciekawych detali dotyczących produkcji.

Jak zapewne dobrze pamiętacie, główny bohater i jego dawny uczeń mają walczyć ze sobą w ramach serialu co najmniej dwa razy (przynajmniej wedle przecieków). Christensen, powracający do świata Star Wars po 17 latach jako Darth Vader, został zapytany o styl walki, jaki Mroczny Lord Sithów zaprezentuje podczas wydarzeń z Kenobiego – innymi słowy, czy zobaczymy choreograficzne, żywiołowe pojedynki rodem z Prequeli, czy też powolne i mniej widowiskowe zmagania, przypominające te z Oryginalnej Trylogii. Odpowiedź aktora nie pozostawia wątpliwości:

„Tworzyliśmy bardziej w zgodzie z Prequelami niż z walkami w Oryginalnej Trylogii. Te postaci się postarzały, ale jeszcze nie tak bardzo.”

Hayden podkreślił przy tym, że seria będzie stanowiła swoisty łącznik pomiędzy obiema trylogiami, raz jeszcze przypominając o tym, że w ramach przygotowań do roli nadrobił zaległości w kwestii filmów i seriali ze świata Gwiezdnych wojen.

„Dodajemy więcej elementów łączących [obie trylogie – przyp. red.], więc to wszystko musi ze sobą współgrać. Byłem tego świadomy nawet w czasie, kiedy robiliśmy Prequele. Wiedziałem, że jest ktoś inny, kto grał tę postać przede mną i będzie grał po mnie, więc musieliśmy wybrać rozwiązania, które będą odpowiednie. Spędziłem dużo czasu po prostu oglądając wszystkie rzeczy z Gwiezdnych wojen, od oryginalnych filmów po wszystkie animowane seriale – Wojny klonów, Rebeliantów i tak dalej.”

Już niebawem będzie mieli okazję przekonać się, jak ostatecznie wypadnie pojedynek pomiędzy Obi-Wanem i Vaderem. Serial zadebiutuje na Disney+ 27 maja, a 14 czerwca ukaże się również w Polsce.

Źródło: Star Wars News Net

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.