Gry

Rayvis z „Jedi: Survivor” pochodzi z rasy znanej z Legend

Ostatnie tygodnie mocno nas rozpieszczają, jeśli chodzi o materiały promocyjne ze Star Wars Jedi: Survivor. Najpierw otrzymaliśmy 9-minutowy gameplay z nowych przygód Cala Kestisa, później pojawiło się wideo prezentujące walkę oraz postawy, z kolei teraz dowiadujemy się więcej o jednym z antagonistów Ocalałego. Okazuje się, że ma on sporo wspólnego z potężnym łowcą nagród, Durge’em, znanym z kreskówki The Clone Wars Genndy’ego Tartakovsky’ego.

W niedawnym wywiadzie dla IGN twórcy Jedi: Survivor opowiedzieli o Rayvisie – postawnym obcym, pojawiającym się w zwiastunie gry. Okazuje się, iż pochodzi on z niemal nieśmiertelnej rasy Gen’dai, czyli tej samej, której przedstawicielem był wspomniany Durge.

Oto, co na temat Rayvisa mieli do powiedzenia reżyser przerywników filmowych, Dori Arazi, oraz scenarzysta, Danny Homan:

Arazi: „To, co sprawia, że Gen’dai są tak interesujący, przynajmniej moim zdaniem, to fakt, że w ich własnym umyśle i własnym świecie są bardzo rycerscy. Mają kodeks, którego przestrzegają. Wiąże on Gen’dai z ich historią oraz tym, co pozostało z ich ludu. Więc Rayvis to nie tylko „gburowaty mięśniak nr 7”, który może pokonać całą armię. Ma długą przeszłość. Widział wiele historii. Może mieć tysiąc lat. Widział wzloty i upadki imperiów, wzloty i upadki Jedi, widział powstanie samego Imperium. Ma więc za sobą wiele tragicznych historii i wiele głębi, które staramy się eksplorować.”

Homan: „Ta długowieczna rasa posiada własną perspektywę. Generalnie każda postać napotkana w ramach przygód Cala zapewnia nowe spojrzenie na Jedi i Republikę, ale on obserwował przemianę Republiki w Imperium. Rayvis widział to wszystko. Jak każdy przeciwnik, zna słabości swoich wrogów i wie, jak je wykorzystać.”

Jedi: Survivor będzie odkrywać przed nami podobieństwa i różnice pomiędzy Calem a Rayvisem, zwracając szczególną uwagę na ich podejście do własnej historii, a także społeczności, z których pochodzą.

„Jest coś naprawdę fascynującego w zestawieniu tego, jak Cal jako Jedi podchodzi do walki oraz historii swojego ludu z tym, jak Rayvis traktuje własną historię i pobratymców. Cal zmaga się z problemami i pytaniami, próbuje odnaleźć swoje miejsce, podczas gdy Rayvis jest bardzo pewny tego, kim jest, czym jest i dlaczego robi to, co robi. Ten konflikt jest wyraźnie widoczny. To pozwala im obu na dużo refleksji nad tym, kim są, gdzie są i dokąd zmierzają.”

Gen’dai są uważani za prawie nie do zabicia – głównie z uwagi na właściwości ich ciała, złożonego z regenerujących się macek. Na pozbawionym określonego kształtu ciele często noszą zbroję, dzięki której zyskują humanoidalną posturę. Jak wspomnieliśmy wcześniej, Gen’dai mogą żyć tysiące lat. Najbardziej znany fanom Gwiezdnych wojen przedstawiciel tej rasy, Durge, został zabity dopiero wtedy, gdy Anakin Skywalker wepchnął go Mocą w gwiazdę. To oczywiście historia z niekanonicznych Wojen klonów Tartkovsky’ego. W kanonie Gen’dai reprezentowani są przez Durge’a wyłącznie na kartach komiksów o Doktor Aphrze. Jedynym sposobem, w jaki krnąbrna archeolożka mogła go powstrzymać, było wypchnięcie go przez śluzę powietrzną.

Durge z „The Clone Wars” Tartakovsky’ego

Jeśli Rayvis byłby choć w połowie tak groźny jak Durge, prawdopodobnie będzie to świetny materiał na antagonistę Cala Kestisa w Jedi: Survivor. Poniżej zapoznacie się z grafiką koncepcyjną prezentujacą Rayvisa oraz jego pomagierów.

Bedlam Raiders

Star Wars Jedi: Survivor trafi do sprzedaży 28 kwietnia. Grę obsłużą PlayStation 5Xbos Series X/S oraz oczywiście PC.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.