Filmy

Ten film Star Wars powstanie „na 100 procent”. Premiera w 2025

Zaledwie kilka tygodni dzieli nas od Star Wars Celebration. W czasie wydarzenia Lucasfilm w końcu ma ujawnić przyszłość kinowych Gwiezdnych wojen. Opcji może być kilka, ale według ostatnich doniesień najbliższy film Star Wars już poznaliśmy.

Goszcząc w podcaście The Hot Mic insider Jeff Sneider ujawnił, jaki projekt będzie następną gwiezdnowojenną premierą kinową oraz kiedy trafi do dystrybucji. Zgodnie z nasilającymi się w ostatnim czasie przeciekami, również według Sneidera ma to być film Star Wars Damona Lindelofa.

„Zdecydowali. To będzie film Lindelofa. Na 100 procent. To ten wyjdzie w grudniu 2025.”

Informator wskazuje, iż Lucasfilm jest praktycznie gotowy na rozpoczęcie produkcji. Zatrudniono już reżyserkę – Sharmeen Obaid-Chinoy – a Sneider twierdzi także, iż scenariusz został już ukończony. Wydaje się to mieć sens biorąc pod uwagę, iż Lindelof i Justin Britt-Gibson pracowali nad nim od dłuższego czasu. Jeszcze w lipcu odbyło się dwutygodniowe spotkanie całej grupy twórców mających ustalić zarys fabularny filmu. Ponadto już kilka miesięcy temu Obaid-Chinoy została zaangażowana, by scenariusz mógł zostać odpowiednio dostosowany względem jej reżyserskich ambicji.

Oczywiście raporty Sneidera wciąż nie są oficjalnym potwierdzeniem, choć i tych w pewnym sensie nie brakuje. Lucasfilm formalnie ogłosi prace nad projektem najpewniej w czasie nadchodzącego Star Wars Celebration, jednak już w ostatnim czasie osobom związanym z wytwórniom zdarzało się ujawniać co nieco. CEO Disneya Bob Iger na niedawnej konferencji potwierdził, iż nowy film osadzony w świecie Star Wars rzeczywiście powstaje. Twórca The Mandalorian Jon Favreau natomiast ujawnił, że naprawdę planowany jest jako kontynuacja sagi Skywalkerów. Według wcześniejszych doniesień film Lindelofa miałby być osadzony właśnie po wydarzeniach z Epizodu IX.

Star Wars Celebration odbędzie się pomiędzy 7 a 10 kwietnia w Londynie. Zaplanowaną datą premiery dla gwiezdnowojennego projektu kinowego jest natomiast 19 grudnia 2025 roku. Wszystko wskazuje na to, iż już za kilka tygodni za pośrednictwem oficjalnych kanałów Lucasfilmu otrzymamy powód, by szczerze jej wyczekiwać.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.