Publicystyka

„The Mandalorian” S02E02 (Rozdział 10) – ciekawostki

Mogłoby się wydawać, że na tle wyładowanego nawiązaniami Rozdziału 9 kolejny odcinek The Mandalorian wypada pod tym kątem blado. Nic bardziej mylnego – twórcy przemycili do najnowszego epizodu sporo najróżniejszych Easter eggów.

the-mandalorian-season-2-spoilers.jpg

Muzyka z Przebudzenia Mocy

Jak pisaliśmy już w jednym z wcześniejszych artykułów, kiedy pod koniec odcinka ponownie spotykamy pilotów Nowej Republiki, w tle możemy usłyszeć fragment skomponowanego przez Johna Williamsa utworu March of the Resistance – jednego z głównych motywów muzycznych trylogii Sequeli.


Ant-Man

Kiedy Din powraca do kantyny w Mos Eisley, spotyka tam Peli Motto oraz Doktora Mandible, grających w sabacca. Mrówkopodobny obcy to najprawdopodobniej ukłon w stronę reżysera odcinka, Peytona Reeda, który ma na swoim koncie reżyserię obu części marvelowskiego Ant-Mana.


Maldo Kreis

Lodowa planeta, na której toczy się większość akcji najnowszego odcinka, nie jest zupełnie nowym światem w uniwersum Gwiezdnych wojen. Ba, nawet nie jest nowa dla serialu – Maldo Kreis, tak bowiem się nazywa, pojawiła się już na samym początku pierwszego odcinka serialu, kiedy to Din polował na Mythrola.


Pająki

Póki co nie znamy nazwy gatunku pająków z Maldo Kreis, być może to kuzyni pająków krykna, które mogliśmy oglądać w animacji Rebelianci. Tak czy inaczej, ich wygląd oraz charakterystyczne jaja zostały najprawdopodobniej zainspirowane grafiką przedstawiającą pająka z Dagobah autorstwa Ralpha McQuarriego.


Obcy

Poza wspomnianą wyżej grafiką, ogromne połacie pełne pajęczych jaj przywodzą od razu na myśl kultową serię horrorów akcji spod szyldu Obcego, stworzoną przez Ridleya Scotta.


Carson Teva

Stało się już tradycją Mandalorianina, że za sterami X-Wingów nie siada byle kto. Obok powracającego w roli Trappera Wolfa Dave’a Filoniego, na ekranie mogliśmy oglądać koreańsko-kanadyjskiego aktora Paula Sun-Hyung Lee. Prywatnie Paul jest wielkim fanem Gwiezdnych wojen i tworzy własne cosplaye – między innymi pilota X-Winga.


Ronto Roaster

Kiedy Din zmierza na lądowisko, możemy dostrzec droida opiekającego mięso w ogniu wydobywającym się z dysz silnika. W identyczny sposób działa Ronto Roaster – knajpa w posterunku Black Spire, którą możemy odwiedzić także w disneyowskim parku rozrywki Galaxy’s Edge.


Frog Lady speaking frog

Żabia towarzyszka Din Djarina przemawiała (czy raczej skrzeczała) głosem Dee Bradley Bakera, czyli aktora podkładającego głos wszystkim klonom w serialach animowanych.


Pozdrowienia z Jakku

Wśród obcych, którzy urządzają zasadzkę na Mandalorianina na początku odcinka, pojawia się kilka znanych twarzy. Poza przedstawicielem rasy Nikto, widzimy także obcego łudząco podobnego do Scrapjaw Motito – jednego z mieszkańców posterunku Niima na Jakku w Przebudzeniu Mocy.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.