Fanmade

Tarkin z PRAWDZIWĄ twarzą Petera Cushinga w „Łotrze 1” – Deepfake znów pokazuje swoje możliwości

Już kilkukrotnie mieliśmy okazję prezentować na naszych łamach, jakie możliwości w kontekście efektów komputerowych oferuje Deepfake – technika obróbki obrazu, polegająca na łączeniu obrazów twarzy ludzkich przy użyciu technik sztucznej inteligencji. Przykład jej zastosowania mogliśmy obserwować m.in. przy podmianie twarzy Aldena Ehrenreicha (nowego odtwórcy młodego Hana Solo) na twarz Harrisona Forda w Solo: A Star Wars Story czy facjaty Aleca Guinnessa (oryginalnego odtwórcy Obi-Wana Kenobiego) na aparycję Ewana McGregora w Nowej nadziei. Tym razem Deepfake pokazuje swoje możliwości na przykładzie Wielkiego Moffa Tarkina z Łotra 1.

Choć pod względem wizualnym i technologicznym komputerowe odtworzenie twarzy Petera Cushinga (oryginalnego odtwórcy roli Tarkina w Nowej nadziei) w ramach pierwszego spin-offu Star Wars robiło spore wrażenie, to część widzów do dziś wskazuje, że mimo wszystko da się wyczuć pewną sztuczność w mimice oraz szczegółach, co potrafi rzucać się w oczy nieco bardziej wyczulonym obserwatorom – szczególnie tym, którzy mają dobrą pamięć do twarzy i pamiętają, jak w rzeczywistości wyglądał Cushing. Kiedy jednak obejrzycie najnowsze dzieło youtubera Shamooka, przekonacie się, że można to było zrobić znacznie lepiej. Zastosowana przez niego technika wręcz perfekcyjnie nałożyła twarz Cushinga na aktora odgrywającego go w Rogue One.

Bonusowo w materiale możecie również zobaczyć efekt nałożenia aparycji młodej Carrie Fisher na aktorkę grającą Leię Organę w Łotrze 1. Jest równie imponujący.

Wideo obejrzycie poniżej:

Możliwości sztucznej inteligencji dają nadzieję na to, że w przyszłości będziemy mogli częściej obserwować znane postaci sagi Star Wars, w które wcielali się zmarli już aktorzy, a jednocześnie w ogóle nie odczujemy, że odgrywa ich ktoś inny – jeśli oczywiście Disney i Lucasfilm kiedykolwiek wykażą zainteresowanie przedstawioną technologią. Przyszło nam żyć w niezwykle interesujących czasach.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.