Seriale

Dlaczego Luke Skywalker dostał nowy motyw muzyczny w finale „The Mandalorian”? Kompozytor wyjaśnia

Tak jak mogliśmy podejrzewać, muzyka towarzysząca nam w 2. sezonie The Mandalorian jest wręcz genialna – i bez wątpienia jest to głównie zasługa świetnego kompozytora, jakim jest Ludwig Göransson. Artysta zdążył już zdobyć statuetkę Emmy za swoją pracę nad partyturą do 1. sezonu serii, zaś to, co udało mu się osiągnąć w ramach sezonu 2., wyniosło jego twórczość na kolejny poziom.

Jednym z ciekawszych fragmentów ścieżki dźwiękowej był motyw pojawiający się w Rozdziale 16, w którym to bohaterów odnalazł sam Luke Skywalker. Część widzów zdziwił jednak fakt, że artysta nie wykorzystał przynajmniej fragmentów oryginalnego motywu postaci, co zdarzało mu się robić w poprzednich epizodach serii. Okazuje się, że była to przemyślana decyzja i stały za nią całkiem istotne przyczyny.

Göransson udzielił ostatnio wywiadu dla Insdera, w którym odniósł się do kwestii motywu Skywalkera.

„Zasadniczo napisałem nowy motyw dla Luke’a, ponieważ chciałem, aby ujawnienie było niespodzianką, nie chciałem niczego sugerować. Kiedy widać jego X-Winga, gra gitara elektryczna i śpiewa dziecięcy chór. To w pewnym sensie nadaje ton. Na koniec jest to przyjemne przejście od motywu heroicznej tajemnicy do motywu Mocy.”

Kompozytor zwrócił również uwagę na to, że w 1. sezonie ograniczył się do komponowania z wykorzystaniem wyłącznie autorskiej muzyki, zaś w ramach sezonu 2. chciał skorzystać z oryginalnych utworów Johna Williamsa, co też uczynił przy okazji kilku epizodów.

„Prowadziliśmy wiele rozmów w trakcie powstawania serialu. Postanowiliśmy rozegrać to sprytnie, stawiając na własną muzykę w sezonie 1., ale w sezonie 2. chcieliśmy trochę poflirtować z motywami z Gwiezdnych wojen.”

Choć 2. sezon The Mandalorian dobiegł końca, przed nami jeszcze wiele przygód w uniwersum Star Wars. Niebawem ruszy produkcja 3. sezonu serii, zaś wcześniej rozpoczną się zdjęcia do serialowego spin-offu The Book of Boba Fett, który zadebiutuje w grudniu 2021 roku. W planach jest też całe mnóstwo innych produkcji, w tym Ahsoka i Rangers of the New Republic, także będących spin-offami przygód Dina Djarina.

Podobne posty

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.