Gry

[Plotka] Kolejną grę Star Wars może stworzyć studio podległe Microsoft

Zaledwie parę dni termu Internet obiegło kilka zaskakujących informacji, mogących ucieszyć fanów rozrywki elektronicznej – najpierw dowiedzieliśmy się, że reaktywowano Lucasfilm Games, później ogłoszono współpracę pomiędzy Lucasfilm a Bethesdą, której owocem będzie gra z uniwersum Indiany Jonesa, zaś na koniec okazało się, że kończy się era niepodzielnego panowania EA w kwestii gwiezdnowojennych gier wideo, gdyż za nowy tytuł z odległej galaktyki weźmie się Ubisoft. Jeśli zaś wierzyć najnowszym plotkom, dywersyfikacja listy wydawców odpowiedzialnych za Gwiezdne wojny niebawem może sięgnąć jeszcze dalej.

Jeden z przedstawicieli serwisu Xbox Era zdradził podczas niedawnego podcastu w Xbox Two, iż Microsoft (do którego zresztą należy wspomniana już Bethesda) prowadzi z Lucasfilm Games rozmowy w sprawie produkcji kolejnej gry wideo. Podkreślono, że z pewnością nie chodzi tu o ogłoszonego już Indianę Jonesa.

Oczywiście do Lucasfilmu należą nie tylko marki Star Wars i Indiana Jones, a nowej odsłony mogłaby doczekać się chociażby poczciwa seria Monkey Island, natomiast na ten moment najbardziej prawdopodobnym strzałem wydają się właśnie Gwiezdne wojnyniedawne ogłoszenie odejścia od ekskluzywności (po tym, jak w 2023 roku wygaśnie umowa z EA) mogło zachęcić kolejne koncerny z branży gamingowej do spróbowania swoich sił w ramach kosmicznej sagi.

Tradycyjnie zalecamy podejście do całej sprawy z dystansem, gdyż wszystkie przedstawione powyżej doniesienia pochodzą z nieoficjalnych źródeł.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.