Gry

Jest szansa na “Star Wars: Empire at War 2”? Petroglyph nie wyklucza takiej opcji

Kilka tygodni termu otrzymaliśmy oficjalny komunikat o wskrzeszeniu Lucasfilm Games, co stanowiło także wstęp do ogłoszenia, iż marka Star Wars będzie od tej pory posiadała otwartą licencję – oznacza to, że za produkcję gier z tego uniwersum może brać się nie tylko Electronic Arts, które posiadało licencję na wyłączność od 2013 roku, ale również inni wydawcy i deweloperzy, wyrażający chęć stworzenia nowych tytułów osadzonych w odległej galaktyce. Po tych informacjach oficjalne zapowiedzi oraz plotki na temat kolejnych produkcji zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu, a teraz do tego grona dołączyła kolejna informacja – tym razem “półoficjalna” – jakoby Petroglyph, studio odpowiedzialne za kultową strategię Empire at War, rozważał podjęcie się stworzenia sequela swojej gry.

Jeden z użytkowników Reddita skontaktował się niedawno z przedstawicielami studia, wyrażając zainteresowanie ujrzeniem kolejnej odsłony Empire at War. Odpowiedź musiała zaskoczyć go równie mocno, co nas, bowiem w mailu zwrotnym zawarto informację o tym, że deweloperzy rozważają taką możliwość i są nawet w kontakcie z osobami decyzyjnymi w takich sprawach.

Powstanie kolejnej części kultowego RTS-a z pewnością byłoby spełnieniem marzeń wielu fanów, pamiętających jeszcze czasy, gdy Empire at War debiutowało na rynku. W ostatnich latach strategie czasu rzeczywistego znów zaczynają wracać do łask, więc podobny tytuł z pewnością znalazłby swoich odbiorców. Pozostaje jedynie pytanie, ilu by ich było i czy szacunkowe liczby okażą się wystarczające dla włodarzy Lucasfilm Games, od których ostatecznie zależy, jakim wydawcom zostanie udostępniona licencja.

Sam Petroglyph w ubiegłym roku stworzył ciepło przyjęty remaster Command & Conquer, zatem o jakość ewentualnego EaW 2 raczej nie powinniśmy się martwić. Pozostaje jedynie trzymać kciuki za pozytywny wynik rozmów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.