Gry

Jest szansa na „Star Wars: Empire at War 2”? Petroglyph nie wyklucza takiej opcji

Kilka tygodni termu otrzymaliśmy oficjalny komunikat o wskrzeszeniu Lucasfilm Games, co stanowiło także wstęp do ogłoszenia, iż marka Star Wars będzie od tej pory posiadała otwartą licencję – oznacza to, że za produkcję gier z tego uniwersum może brać się nie tylko Electronic Arts, które posiadało licencję na wyłączność od 2013 roku, ale również inni wydawcy i deweloperzy, wyrażający chęć stworzenia nowych tytułów osadzonych w odległej galaktyce. Po tych informacjach oficjalne zapowiedzi oraz plotki na temat kolejnych produkcji zaczęły pojawiać się jak grzyby po deszczu, a teraz do tego grona dołączyła kolejna informacja – tym razem „półoficjalna” – jakoby Petroglyph, studio odpowiedzialne za kultową strategię Empire at War, rozważał podjęcie się stworzenia sequela swojej gry.

Jeden z użytkowników Reddita skontaktował się niedawno z przedstawicielami studia, wyrażając zainteresowanie ujrzeniem kolejnej odsłony Empire at War. Odpowiedź musiała zaskoczyć go równie mocno, co nas, bowiem w mailu zwrotnym zawarto informację o tym, że deweloperzy rozważają taką możliwość i są nawet w kontakcie z osobami decyzyjnymi w takich sprawach.

Powstanie kolejnej części kultowego RTS-a z pewnością byłoby spełnieniem marzeń wielu fanów, pamiętających jeszcze czasy, gdy Empire at War debiutowało na rynku. W ostatnich latach strategie czasu rzeczywistego znów zaczynają wracać do łask, więc podobny tytuł z pewnością znalazłby swoich odbiorców. Pozostaje jedynie pytanie, ilu by ich było i czy szacunkowe liczby okażą się wystarczające dla włodarzy Lucasfilm Games, od których ostatecznie zależy, jakim wydawcom zostanie udostępniona licencja.

Sam Petroglyph w ubiegłym roku stworzył ciepło przyjęty remaster Command & Conquer, zatem o jakość ewentualnego EaW 2 raczej nie powinniśmy się martwić. Pozostaje jedynie trzymać kciuki za pozytywny wynik rozmów.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.