Książki i komiksy

Nowe szczegóły książek Star Wars od wydawnictwa Olesiejuk – kolekcjonerzy mogą odetchnąć

star-wars-wielka-republika-swiatlo-jedi-the-mandalorian-1.jpg

Początek kwietnia to znamienny moment dla fanów książek z uniwersum Star Wars – dziś oficjalnie zakończyła się kilkuletnia współpraca wydawnictwa Uroboros i Disneya w kontekście publikacji powieści z odległej galaktyki na polskim rynku. Jednocześnie pałeczkę po poprzedniku przejęło wydawnictwo Olesiejuk, które już od maja będzie wydawać gwiezdnowojenne pozycje, zaczynając od Światła Jedi z ery Wielkiej Republiki oraz książkowej adaptacji 1. sezonu The Mandalorian. Wielu czytelników do niedawna zastanawiało się, czy zmiana wydawcy wpłynie również na zmianę formatu kolejnych tytułów, co dla lubiących porządek na półkach kolekcjonerów mogłoby stanowić pewien problem. Na szczęście wydawnictwo Olesiejuk odniosło się do tych pytań.

Jak dowiadujemy się z wpisu na oficjalnym profilu nowego wydawcy, wszystkie nadchodzące książki dla dorosłych zachowają format, z jakiego korzystał Uroboros, a więc wciąż będziemy otrzymywać miękkie okładki ze skrzydełkami o niezmienionych wymiarach.

Przy okazji pojawiło się ostateczne potwierdzenie, że zarówno Światło Jedi, jak i beletryzacja The Mandalorian zadebiutują w księgarniach 4 maja, czyli w Dzień Gwiezdnych wojen.

Tutaj znajdziecie naszą recenzję Światła Jedi autorstwa Charlesa Soule’a.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.