Książki i komiksy

„Wielka Republika. Światło Jedi” pojawi się prędzej w sklepach sieci Empik

star-wars-high-republic-5-rzeczy-ktore-wiemy.jpg

Wygląda na to, że wydawnictwo Olesiejuk, które od teraz będzie zajmowało się przekładem i wydawaniem książek z uniwersum Star Wars, pójdzie w ślady Uroborosa, jeśli chodzi o sposób publikacji nowych pozycji. Zapowiedziana na maj tego roku powieść Wielka Republika. Światło Jedi autorstwa Charlesa Soule’a ukaże się w sklepach sieci Empik nieco wcześniej niż w pozostałych księgarniach.

Jak dowiadujemy się z oficjalnej strony empik.com, książka będzie tam dostępna w sprzedaży nie 19 maja, jak w całej Polsce, ale już 4 maja, czyli w… Dzień Gwiezdnych wojen! Trzeba przyznać, że polscy fani Star Wars dostaną tego dnia świetny prezent. Co więcej, przekładem zajmie się dobrze znana czytelnikom gwiezdnowojennej beletrystyki Anna Hikiert, która ma na swoim koncie tłumaczenia większości tytułów wydawanych pod skrzydłami Uroborosa.

Cena okładkowa pozostaje bez zmian, czyli 39,99 zł, lecz jeśli zamówicie książkę w przedsprzedaży już teraz, to zapłacicie 10 zł mniej.

Poniżej przypominamy wygląd okładki oraz oficjalny opis powieści:

wielka-republika-swiatlo-jedi-olesiejuk-1.jpg

„NA DŁUGO PRZED NASTANIEM NAJWYŻSZEGO PORZĄDKU, PRZED IMPERIUM I WOJNAMI KLONÓW… JEDI OŚWIETLALI GALAKTYCE DROGĘ W WIELKIEJ REPUBLICE. To złota era w dziejach galaktyki. Nieustraszeni nadprzestrzenni zwiadowcy wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Światy prosperują pod oświeconym przywództwem senatu, a wszędzie panuje pokój, zaprowadzony dzięki mądrości i sile członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi. W szczytowym okresie ich służby wolni obywatele galaktyki wierzą niezłomnie w ich zdolność do stawienia czoła każdej przeszkodzie, nieważne, co przyniesie los. Jednak nawet najjaśniejsze światło tworzy cienie, a niektórych z przeszkód nie da się pokonać pomimo największych starań. Gdy przerażająca katastrofa w nadprzestrzeni rozdziera okręt na strzępy, chmura szczątków pędzących z niezwykłą prędkością zagraża bezpieczeństwu całego układu. Nim jeszcze wybrzmi echo komunikatu z prośbą o pomoc, Jedi spieszą już na ratunek. Okazuje się jednak, że skala potencjalnej tragedii może przerosnąć nawet ich. Podczas gdy deszcz śmierci i zniszczenia grozi skruszeniem pokojowego sojuszu, który z takim trudem pomagali budować, Jedi muszą zaufać Mocy i pozwolić, by poprowadziła ich w dniu, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować życie miliardów istot. Jedi stawiają mężnie czoła klęsce, tymczasem poza granicami Republiki czai się nowe, śmiertelne niebezpieczeństwo. Katastrofa nadprzestrzenna może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. W mroku zaś, z dala od blasku ery oświecenia, czyha nowy wróg i kryje się sekret, który może zasiać strach nawet w sercach Jedi…”

Podobne posty

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.