Książki i komiksy

Znamy nowego wydawcę książek Star Wars w Polsce? „Light of the Jedi” może zadebiutować już wiosną!

star-wars-wielka-republika-olesiejuk-1.jpg

[AKTUALIZACJA] Oferta książki Światło Jedi od wydawnictwa Olesiejuk pojawiła się również na stronie swiatksiazki.pl, można więc uznać, że wcześniejsze doniesienia właśnie się potwierdziły.

[AKTUALIZACJA 2] To już oficjalne!

Mamy dziś bardzo dobre wieści dla fanów powieści z uniwersum Gwiezdnych wojen! Wygląda na to, że po rezygnacji wydawnictwa Uroboros polski rynek jednak nie stanie się martwą strefą na beletrystycznej mapie Europy, bowiem najprawdopodobniej poznaliśmy nowego wydawcę książek z odległej galaktyki. Co jeszcze ciekawsze, już wiosną tego roku powinniśmy doczekać się publikacji pierwszego tytułu.

Doniesienia te docierają do nas za pośrednictwem strony internetowej dressler.com.pl, na której od wczoraj widnieje bardzo ciekawa informacja – 19 maja 2021 roku nakładem wydawnictwa Olesiejuk na polskim rynku ma zadebiutować osadzona w erze The High Republic powieść Light of the Jedi pióra Charlesa Soule’a. Jej polski tytuł brzmi Star Wars Wielka Republika: Światło Jedi, zaś cena okładkowa to 39,99 zł.

Pojawił się nawet oficjalny opis książki w języku polskim. Możecie go przeczytać poniżej:

„NA DŁUGO PRZED NASTANIEM NAJWYŻSZEGO PORZĄDKU, PRZED IMPERIUM I WOJNAMI KLONÓW… JEDI OŚWIETLALI GALAKTYCE DROGĘ W WIELKIEJ REPUBLICE. To złota era w dziejach galaktyki. Nieustraszeni nadprzestrzenni zwiadowcy wciąż poszerzają terytorium Republiki aż do najodleglejszych gwiazd. Światy prosperują pod oświeconym przywództwem senatu, a wszędzie panuje pokój, zaprowadzony dzięki mądrości i sile członków znamienitego zakonu użytkowników Mocy, zwanych Jedi. W szczytowym okresie ich służby wolni obywatele galaktyki wierzą niezłomnie w ich zdolność do stawienia czoła każdej przeszkodzie, nieważne, co przyniesie los. Jednak nawet najjaśniejsze światło tworzy cienie, a niektórych z przeszkód nie da się pokonać pomimo największych starań. Gdy przerażająca katastrofa w nadprzestrzeni rozdziera okręt na strzępy, chmura szczątków pędzących z niezwykłą prędkością zagraża bezpieczeństwu całego układu. Nim jeszcze wybrzmi echo komunikatu z prośbą o pomoc, Jedi spieszą już na ratunek. Okazuje się jednak, że skala potencjalnej tragedii może przerosnąć nawet ich. Podczas gdy deszcz śmierci i zniszczenia grozi skruszeniem pokojowego sojuszu, który z takim trudem pomagali budować, Jedi muszą zaufać Mocy i pozwolić, by poprowadziła ich w dniu, w którym najmniejsza pomyłka może kosztować życie miliardów istot. Jedi stawiają mężnie czoła klęsce, tymczasem poza granicami Republiki czai się nowe, śmiertelne niebezpieczeństwo. Katastrofa nadprzestrzenna może mieć znacznie poważniejsze konsekwencje, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. W mroku zaś, z dala od blasku ery oświecenia, czyha nowy wróg i kryje się sekret, który może zasiać strach nawet w sercach Jedi…”

Wszystkie opisane powyżej wskazówki sugerują, że nowym wydawcą gwiezdnowojennych powieści na polskim rynku zostanie wspomniany już Olesiejuk, będący jedną z największych w Polsce firm zajmujących się dystrybucją książek. Oczywiście na ten moment możemy jedynie czekać na oficjalne potwierdzenie ze strony samych zainteresowanych lub Disneya, lecz w międzyczasie podejmiemy próbę skontaktowania się z wydawnictwem i uzyskania informacji potwierdzających… lub przeczących.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.