Seriale

Tajny plan z „Łotra 1” wyjaśniony w najnowszym odcinku „Star Wars: The Bad Batch”

Od początku swojego istnienia serie animowane z uniwersum Gwiezdnych wojen – takie jak Wojny klonów, Rebelianci czy Ruch Oporu – dość sprawnie wprowadzały do świata przedstawionego nowych bohaterów oraz rozwijały wątki wspominane wcześniej w kinowych produkcjach. Tradycja ta została zachowana również w przypadku najnowszej animacji spod skrzydeł Lucasfilmu, czyli Star Wars: The Bad Batch, opowiadającej o tytułowym Oddziale 99 po przekształceniu Republiki w Imperium Galaktyczne.

Pierwsze dwa epizody Parszywej zgrai zdołały już rozwinąć wątek kodów identyfikacyjnych, które po raz pierwszy wspomniano w The Mandalorian, a także ukazały wydarzenia związane z młodością jednego z bohaterów Rebeliantów. Z kolei najnowszy, trzeci odcinek poruszył kwestię wspomnianą po raz pierwszy w ramach spin-offu Łotr 1.

W trzecim epizodzie serialu pod tytułem Do zastąpienia moff Tarkin omawia z wiceadmirałem Rampartem nową imperialną inicjatywę, znaną jako War Mantle. Projekt ten został po raz pierwszy wspomniany właśnie w Rogue One: A Star Wars Story, kiedy Jyn Erso i Cassian Andor szukali planów Gwiazdy Śmierci w Cytadeli na Scarif.

Teraz, dzięki wydarzeniom z The Bad Batch, wiemy, iż projekt War Mantle stanowił plan Imperium, polegający na werbowaniu żołnierzy z różnych zakątków galaktyki, docelowo mających zastąpić regularną armię klonów. Można więc powiedzieć, że jesteśmy świadkami początków programu szkolenia imperialnych szturmowców.

Jak wiemy chociażby z rozgrywających się później seriali i filmów, projekt Ramparta rzeczywiście doprowadził do stworzenia formacji szturmowców i całkowitego zastąpienia nimi klonów. Tajemnicą natomiast pozostaje, jak ów proces przebiegał – miejmy nadzieję, że Parszywa zgraja dokładnie przedstawi nam te wydarzenia.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.