Seriale

Premiera „Star Wars: Andor” potwierdzona na lato 2022, mamy szczegóły serialu

Opublikowany niedawno potężny artykuł od Vanity Fair to wręcz kopalnia informacji o nadchodzących serialach ze świata Star Wars. Opisywaliśmy już na naszych łamach sporą część doniesień (w tym te dotyczące Grammar Rodeo, 3. sezonu The Mandaloran, a także potencjalnej współpracy Lucasfilmu z Rianem Johnsonem), jednak dość powiedzieć, że nie jesteśmy jeszcze nawet w połowie omówienia tego, czego się dowiedzieliśmy. Tym razem skupimy się na serii Andor, której poświęcono sporo miejsca.

W ramach omawianego tekstu mogliśmy zapoznać się z wypowiedzią scenarzysty przygód Cassiana Andora. Jak ujawnił Tony Gilroy, serial ukaże drogę od cynicznego, zagubionego człowieka, który utracił wszystko, co było dla niego ważne, do rebelianta znanego nam z Łotra 1, który bezinteresownie poświęcił życie w walce o słuszną sprawę.

Z kolei Diego Luna, wcielający się w tytułowego bohatera, określił fabułę serii mianem „historii migranta”. Cassian będzie wędrował od planety do planety, patrząc na to, jak Imperium zaciska żelazną dłoń na galaktyce.

Co ciekawe, dowiadujemy się także, iż rodzinny świat Andora, gdzie ma rozpocząć się jego przygoda w ramach 1. sezonu, nosi nazwę Fest. Jego zniszczenie przez Imperium będzie katalizatorem dla dalszych wydarzeń, zaś sam protagonista zacznie zdawać sobie sprawę z tego, że nie może w nieskończoność uciekać i w końcu będzie musiał stawić czoła napotykanym niesprawiedliwościom.

Wygląda na to, że równie istotną rolę odegra Mon Mothma (w tej roli Genevieve O’Reilly). W artykule VF została ona bezpośrednio wymieniona jako jedna z głównych postaci Andora.

Gilroy nazwał serial „ogromnym, dickensowskim przedsięwzięciem”. Oprócz O’Reilly w produkcji pojawią się między innymi Adria Arjona, Stellan Skarsgård, Alistair Petrie, Fiona Shaw, Jimmy Smits i Robert Emms. Skarsgård ujawnił kilka miesięcy temu, że nakręcił sceny razem z Forestem Whitakerem, potwierdzając spekulacje dotyczące obecności Sawa Gerrery oraz Orsona Krennicka.

Na koniec potwierdzono, że Star Wars: Andor zadebiutuje na Disney+ pod koniec tego lata.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.