Publicystyka

Easter eggi ze „Star Wars: Squadrons” (2/2)

Zgodnie z obietnicą prezentujemy Wam drugą część ciekawostek z gry Star Wars: Squadrons. Jeśli ominęła Was część pierwsza, to zachęcamy do kliknięcia tutaj. A teraz, bez zbędnego przedłużania, zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem.

W grze wspomniana jest bitwa na Bakurze, która miała miejsce po zniszczeniu drugiej Gwiazdy Śmierci. To już drugie wzmiankowanie tej planety w kanonie po Star Wars: Resistance. Sam świat znany jest głównie z tytułu jednej z książek należących obecnie do Legend – Pakt na Bakurze autorstwa Kathy Tyers.


Gra zdradza nam nieznaną dotąd rolę Ajan Kloss, który był bazą głównej komórki Ruchu Oporu w Skywalker. Odrodzenie. Księżyc został pierwotnie odkryty przez zwiadowców z Alderaana i stanowił tajny punkt przerzutowy Nowej Republiki.


Wymienione są dwie największe imperialne akademie lotnicze – Skystrike oraz Carida. Tę pierwszą mogliśmy oglądać w odcinku Rebeliantów zatytułowanym The Antilles Extraction, a jej najsłynniejszym kadetem był Wedge Antilles. Z kolei do Akademii na Caridzie uczęszczali m.in. Han Solo czy Beilert Valance. Obie kilkukrotnie zostały wzmiankowane wcześniej w kanonie.


Wedle kantynowych plotek nad planetą Castilon doszło do bitwy między resztkami Imperium a Nową Republiką, wskutek której zniszczony i zatopiony został imperialny niszczyciel. Castillon to wodna planeta, będąca centrum akcji pierwszego sezonu animacji Resistance.


Niejednokrotnie tytuł przywołuje postać Tuggtara Zabójcy TIE… Ewoka, który w trakcie bitwy o Endor samodzielnie sabotował całe lądowisko imperialnych TIE Fighterów.


Dowódczyni Eskadry Szpica, Kierah „Gunny” Koovah, nieraz wspomina walki o rodzinną planetę Mimban. Najpierw przy okazji Wojen klonów u boku 224. dywizji klonów – oddział ten został wspomniany w serii Wojny klonów w odcinku Rookies, a potem już jako oddział Imperium pojawił się na polu bitwy na Mimban, które oglądaliśmy w Hanie Solo. Również wspomniana imperialna inwazja nadal tkwi w pamięci Gunny.


Prawdziwe imię i nazwisko Friska – trandoshańskiego pilota Eskadry Szpica – brzmi Feresk Tssat. Okazuje się więc, że Frisk wystąpił w wydanej wcześniej w tym roku powieści Shadow Fall autorstwa Alexandra Freeda, gdzie z pilotami Eskadry Alfabet rozmawia osoba nazywana Tssat. Ponadto w książkowej trylogii, której częścią jest Shadow Fall, wspomniana jest dowódczyni eskadry Yrica Quell, której losy jako pilotki Imperium mogliśmy obserwować w komiksie TIE Fighter.


Kerrill wspomina swój udział w walkach na planecie Iskalon. Świat ten został stworzony na potrzeby klasycznych komiksów od Marvela, a pierwszy raz pojawił się w 74. zeszycie serii z 1983 roku.


Gra kanonizuje kilka mało znaczących planet i obszarów galaktyki z Expanded Universe – należą do nich Cavas, Desevro, Sissubo, Merisee, mgławica Ringali oraz sektory Meram i Talcene.


Stój generał Hery Syndulli, który widzimy w grze, został zaczerpnięty z animacji LEGO pod tytułem Przygody Freemakerów. Także porucznik Valeria, który wspomniany jest przy okazji malowania Eskadry Niebieskich, pochodzi z tego serialu.


Po pierwszym starciu ze Starhawkiem, IGN Overseer skacze do układu Remitik, gdzie znajduje się magazyn zarządzany przez pułkownika Gralma. Sam układ to ukłon w stronę gry TIE Fighter z 1994 roku. W demo gry (i tylko w nim) można było wziąć udział w ataku na rebeliancką stocznię na Remitik, który poprzedzał szturm Imperium na Hoth.


Dela Meeko, bohatera kampanii Battlefronta II, często prześladowały wspomnienia masakry na Ja-bess. W Squadrons dowiedzieliśmy się, co było przyczyną tych koszmarów – Imperium spaliło żywcem grupę Rebeliantów, wykorzystując do tego baradium.


Kilka skórek odwołuje się pośrednio do Operacji Popiół – znanej między innymi z Battlefronta II oraz komiksu Rozbite Imperium – oraz wspomina, jak królowa Soruna odwdzięczyła się rebeliantom za pomoc w pokonaniu Imperium i uratowaniu Naboo.


Malowanie „Gargulec” odwołuje się do legendy Ciemnej strony o stworze potrafiącym zmieniać kształty. Można to uznać za ukłon w stronę postaci Syna z Wojen klonów, który potrafił zmieniać się w gargulca.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.