Gry

„Star Wars: Squadrons” – wygląda na to, że wsparcie dla gry zakończy się w maju

W ostatnich tygodniach zrobiło się bardzo cicho na temat Star Wars: Squadrons, które po całkiem udanej premierze dość prędko zaczęło tracić bazę aktywnych graczy, czego częściową przyczyną był brak planów na rozwój produkcji, a także jej specyficzny gatunek. Chcąc zachęcić fanów do powrotu na serwery, EA Motive wpuściło aktualizacje z dodatkowymi mapami do trybu multiplayer oraz dwoma nowymi myśliwcami – B-Wingiem i TIE Defenderem – a w międzyczasie udostępniano również kolejne elementy kosmetyczne. Wygląda jednak na to, że nadzieja na jakiekolwiek długoterminowe wsparcie dla tytułu została ostatecznie pogrzebana.

W najnowszym wpisie na blogu Electronic Arts możemy przeczytać o planach na rozwój gry w 2021 roku. Doczekamy się zmian poprawiających balans rozgrywki, aktualizacji z kosmetyką dla myśliwców i pilotów oraz kilku innych uprawnień. Co jednak ważniejsze, zapowiedziano, że ostatni patch z zawartością zostanie udostępniony w Dzień Gwiezdnych wojen (4 maja) – później gracze będą mogli liczyć jedynie na nagrody z regularnych wyzwań dla społeczności.

„Ostatni zrzut przedmiotów kosmetycznych jest zaplanowany na Dzień Gwiezdnych Wojen (4 maja), ale nowe nagrody za Operacje będą dostępne jeszcze po tej dacie. Wypełniajcie dalej wyzwania online w Potyczkach i Bitwach flot, aby je odblokować. Prosimy wszystkich górników danych wśród Was, żeby nie psuli zaskoczenia innym (niespodzianki są fajne)!”

Mimo wszystko taka decyzja nie powinna dziwić, biorąc pod uwagę, że pierwotnie w ogóle nie planowano dodawania zawartości do gry, a w międzyczasie wciąż napływają do nas przecieki o postępujących pracach nad sequelem Jedi: Fallen Order oraz zupełnie nową strzelanką, skalą mającą przypominać opisywane Squadrons. Zapewne w takiej sytuacji wydawca będzie chciał przerzucić wszelkie dostępne siły na nowe projekty.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.