Gry

Darmowy „Star Wars: Battlefront II” na Epic Games Store jest tak popularny, że padły serwery EA

Od przedwczoraj trwa akcja na platformie Epic Games Store, w trakcie której można zupełnie za darmo (i na zawsze) odebrać cyfrową kopię Star Wars: Battlefront II od Electronic Arts. Mimo wyboistego startu pod koniec 2017 roku, gra cieszy się obecnie dużym uznaniem pośród fanów, którzy mieli z nią styczność, zaś pozostali sceptycy od niedawna mogą sami sprawdzić, czy pozytywne opinie były zasłużone. Jak się okazuje, zainteresowanie akcją promocyjną przeszło najśmielsze oczekiwania wydawcy – do tego stopnia, że przez pewien czas wiele osób zwyczajnie nie mogło uruchomić swojej kopii produkcji.

Kiedy nowi gracze próbowali zalogować się do świeżo zdobytej gry, ukazywały im się błędy 623 oraz 918, informujące o braku dostępu do serwerów drugiego Battlefronta. Przyczyną takiej sytuacji była ogromna liczba graczy, którzy jednocześnie próbowali uruchomić grę, na co serwery EA nie były przygotowane.

„Widzicie wiadomość z błędem 623 lub 918 w Star Wars: Battlefront II?

Nie martwcie się, zajmujemy się tym! Niewiarygodna liczba graczy dołączyła do nas podczas darmowego tygodnia na Epic Games Store i stawiamy właśnie nowe serwery, by móc powitać was wszystkich w Battlefroncie.”

Kilka godzin później wydawca poinformował, że serwery gry już działają i są gotowe do przyjęcia nowych graczy.

„Z radością możemy poinformować, że problem z pojemnością serwerów Star Wars: Battlefront II został rozwiązany. Witamy wszystkich nowych graczy i raz jeszcze dziękujemy za waszą cierpliwość. Niech Moc będzie z Wami.”

Stworzoną przez DICE strzelankę będziecie mogli odebrać na Epic Games Store do najbliższego czwartku.

Przypomnijmy, iż promocja zorganizowana przez EA niemal idealnie zbiegła się w czasie z ogłoszeniem przez Lucasfilm Games podjęcia współpracy z Ubisoft i Massive Entertainment, które ma stworzyć grę Star Wars z otwartym światem. Co więcej, sami „Elektronicy” również zapewnili, że pracują obecnie nad gwiezdnowojennymi grami i nie zamierzają z nich prędko zrezygnować.

Podobne posty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button

Wykryto Adblocka :(

Hej! Nasza strona to owoc pracy pasjonatów, lecz musi się również utrzymać! Działamy głównie dzięki reklamom, które wyświetlamy. Rozważ wyłączenie Adblocka, aby zapewnić nam możliwość dalszego dostarczania ciekawych treści.